Водночас потрібно тверезо оцінювати ситуацію і не піддаватися паніці. Адже, як пояснила Мендель, це – така ж дурість, як недооцінювати реальність загрози.

Важливо Ми готові до наступу Росії, – Зеленський

Вона акцентувала, що Україна не планує наступ на окуповані території Донбасу. Зауважимо, що саме у цьому бійців ЗСУ звинувачує Росія та її найманці на окупованих територіях.

Уздовж східного кордону вже сконцентровано 40 тисяч російських військових, стільки ж в окупованому Криму. А тепер питання: чи може Росія наступати? Так, і ми це бачили у 2014 році,
– сказала прессекретарка президента.

Про зрив перемир'я і втрати на Донбасі

Мендель нагадала, що в липні 2020 року досягли нових домовленостей дотримання режиму повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі. Однак цієї зими відновилися активні обстріли.

"За пів року, які дотримувалися режим тиші, було всього 5 загиблих з нашого боку. А вже цьогоріч, за трохи більш як 3 місяці загинули 26 українських військових", – додала вона.

Актуально Війна на Донбасі: скільки військових вже загинули у 2021 році

Юлія Мендель підкреслила, що стійке переконання команди президента – "до миру повинні вести тільки переговори".

Загострення на Донбасі: головне

  • Навіть після оголошення режиму тиші на Донбасі проросійські бойовики продовжували обстрілювати позиції наших захисників. Зазвичай постріли окупантів були неприцільні.
  • Однак від початку 2021 року ворог почав бити точніше. Тоді штаб ООС кілька разів на тиждень почав повідомляти про загиблих.
  • Цікаво, що час ескалації конфлікту на Донбасі припав на вступ на посаду нового очільника США Джо Байдена. Подейкують, що у такий спосіб Путін "випробовує" свого американського колегу.
  • І вже 26 березня внаслідок цинічного обстрілу бойовиків, що тривав кілька годин, обірвалося життя одразу чотирьох наших бійців. Ще 2 українських бійці отримали поранення. Трагедія сталася у районі Шумів.