Голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко розповів у коментарі 24 каналу: вийшли на депутатів через міжнародних представників. Такий розіграш зокрема свідчить про глибоке занурення ФСБ у європейську комунікацію.

Детально "Слуги" спілкувалися з пранкерами Вованом і Лексусом: ті прикинулися соратниками Навального

Як пранкери Вован і Лексус вийшли на українських депутатів

Корнієнко зазначає: запропонували долучитися колеги-міжнародники, зокрема депутат Святослав Юраш. Сам голова партії "Слуга народу" організатором цього не був.

Він (Святослав Юраш – 24 канал), я так зрозумів, контактував з ними через якихось колег з Латвії чи з Литви. Тобто це якась була міжнародна історія,
– розповів Олександр Корнієнко.

Хто був на відеоконференції із пранкерами Вованом і Лексусом:

 • депутат Верховної Ради від "Слуги народу" Святослав Юраш;
 • голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко;
 • депутат від "Слуги народу" Вадим Галайчук;
 • депутат від "Слуги народу" Олександр Мережко;
 • голова Делегації України в ПАРЄ і депутатка від "Слуги народу" Марія Мезенцева;
 • лідер кримськотатарського народу, нардеп Мустафа Джемілєв;
 • політичний радник Тиміш Мартиненко-Кушлянський.

Корнієнко розповів: майже одразу після зустрічі уточнили інформацію за іншими каналами із оточення Навального. Коли участь реальних Волкова і Жданова не підтвердили, то зрозуміли, що це був пранк. Втім, тоді незрозуміло було, як росіяни можуть використати таку провокацію.

Занурення ФСБ у міжнародні канали комунікацій

Голова партії "Слуга народу" розповідає: одразу зрозумів, що це якась підстава. Частина людей покинула бесіду раніше, не попрощавшись. Щодо позиції по Криму, то усі учасники висловлювалися так, як і завжди у публічному просторі.

Головний меседж – Росія має повернути Крим, і вже після того можуть бути якісь домовленості про співпрацю.

Позиція і моя, і пана Джемілєва – це однозначно: поверніть нам Крим, а далі – будемо обговорювати усі ваші цікаві і нецікаві пропозиції,
– зазначив Корнієнко.

З точки зору медіадискурсу – це звучить жахливо, хоч може бути смішним для росіян, зазначає нардеп. Для України такі теми не можуть бути забавками. Те ж, як взагалі така конференція могла відбутися, – це свідчення того, наскільки вміло діють російські спецслужби, за словами Корнієнка.

У принципі ця ситуація показує ступінь занурення російського ФСБ у європейські структури, наприклад. Це ж контактування навіть не через російську сторону, а через європейську,
– підсумував голова партії "Слуга народу".

Пранк від Вована і Лексуса: дивіться відео

Пранк українських політиків від Вована і Лексуса: головне

 • Відповідне відео із "розіграшем" відомі кремлівські пранкери 29 квітня виклали на свій ютуб-канал.
 • Олексій Столяров "Лексус" представився політиком Леонідом Волковим, Володимир Кузнецов "Вован" був за Івана Жданова. Обоє є прихильниками Олексія Навального, якого активно підтримують публічно.
 • Пранкери намагалися довести українським політикам, що думка Навального про Крим змінилася. Вони нібито хотіли переконати депутатів, що Навального потрібно підтримувати
 • Також пранкери хотіли, щоб українці і росіяни проводили спільні мітинги на підтримку Навального.
 • Зрештою Вован і Лексус почали поводитися неадекватно, а майже усі учасники конференції залишили зустріч.