Китай нібито прагнув продемонструвати здібності країни з виявлення та боротьби з вірусами. Fox News інформує про це, посилаючись на власні джерела. Офіційний Китай вже не забарився з відповіддю.

Раніше Китай приховував коронавірус майже тиждень, – ЗМІ

Американські ЗМІ повідомляють, що спочатку вірус лабораторним шляхом був переданий від летючої миші до людини, а потім потрапив у популяцію в Ухані.

Відтак, ситуація з поширенням коронавірусу може стати "найдорожчим урядовим прикриттям всіх часів".

Ба більше – у ЗМІ наголошують: на Уханьском ринку, який спочатку вважався місцем походження вірусу, ніколи не продавали кажанів. За його допомогою Китай просто намагався відвернути увагу від лабораторії.

На поширення цієї інформації вже відреагували в Китаї. Там вважають цю версію "бездоказовою".

Позиція Китаю щодо походження і шляхів передачі нового коронавірусу зрозуміла. Ми завжди дотримувалися думки, що це наукова проблема, яка повинна вивчатися науковцями та медичними експертами,
– заявив офіційний представник МЗС КНР Чжао Ліцзянь.

У Китаї також додали: глава Всесвітньої організації охорони здоров'я неодноразово заявляв, що немає жодних доказів, що вказують на те, що вірус був створений в лабораторії.

"Багато відомих медичних експертів в усьому світі також вважають теорії про "витік з лабораторії" позбавленими будь-яких наукових доказів", – зауважили у китайському МЗС.

Зауважимо, що телеканал Fox News має особливі відносини з президентом Трампом. У ЗМІ підтримували його кандидатуру на президентських перегонах, а потім – святкували його перемогу. Окрім того, саме цьому телеканалу Трамп найчастіше дає інтерв’ю. Додамо, що позиція глави Білого дому щодо ситуації з коронавірусом така: він вважає Китай винним у ситуації з COVID-19, оскільки КНР начебто тривалий час приховувала інформацію про захворювання.

Коронавірус з Китаю і тотальне замовчування:

  • Про перші випадки зараження новим коронавірусом в Китаї було відомо ще в листопаді 2019 року. Але китайський уряд спробував приховати спалах. А лікарів і блогерів, які про це писали, заарештовували через "поширення чуток".
  • У Великій Британії комітет з закордонних справ Палати громад опублікував звіт, в якому засуджує низку країн за дезінформацію про коронавірус. У документі згадують про Росію та Китай. Британські депутати переконані, що Китай з моменту спалаху прагнув заплутати процес збору інформації про інфекцію.
  • У США вважають, що влада Китаю навмисно занижує кількість інфікованих коронавірусом та летальних випадків через хворобу.
  • У США вже почали розслідування обставин появи й поширення коронавірусу. Там акцентують: роль у цьому процесі зіграли Китай і Всесвітня організація охорони здоров'я. Главу ВООЗ звинуватили в допомозі Китаю приховати масштаби пандемії.