Про це розповів командувач Об’єднаного оперативного штабу, генерал-лейтенант Сергій Наєв в інтерв'ю виданню "Факти".

Читайте також: Зміна формату АТО: Наєв розповів про право Об'єднаних сил на жорстку відповідь окупантам

"Жителі окупованих територій Донбасу повинні бути впевнені: вони повноправні громадяни України. Кажу відповідально, що і армія, і правоохоронні органи будуть ставитися до них саме як до громадян нашої країни", – наголосив він.

За словами Наєва, з тими, хто скоїв особливо тяжкі злочини, пов'язані з насильством і вбивствами, з колаборантами, одурманеними російською пропагандою і тими, хто вчинив злочини проти співгромадян або проти людяності, він готовий домовлятися "виключно про умови їх капітуляції"

Моя єдина порада їм: швидше віддатися в руки українського правосуддя. У цьому випадку їм будуть гарантовані збереження здоров'я, життя і справедливий суд. Вони, як і годиться в правовій державі, обов'язково постануть перед Фемідою. Це краще, ніж провести решту життя в бігах,
– сказав генерал-лейтенант.

Водночас, командувач ООС зазначив, що російським військовослужбовцям, "найманцям і авантюристам різного штибу" військові можуть надати можливість "впорядковано покинути українську територію і повернутися на місця постійної дислокації, бажано подалі від наших кордонів".

"В Україні для них місця немає. Вони про це прекрасно знають. Маю велику надію, що їх криваві злочини не залишаться безкарними, адже в кожній цивілізованій країні діють закони, що забороняють найманство", – підсумував Наєв.

Нагадаємо, 30 квітня формат АТО переходить на формат операції Об’єднаного оперативного штабу. До слова, Наєв вже прибув на Донбас напередодні старту операції.