Звернення трьох президентів опублікувала речниця Леоніда Кучми. Мовиться про гарантії безпеки, які надали Україні після приєднання до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

До теми Україна має отримати компенсацію за відмову від ядерної зброї, – Данілов

Президенти нагадали про "урочисті обіцянки" супердержав

Президенти зазначили, що надання гарантій безпеки стало умовою добровільної відмови України від її ракетно-ядерного потенціалу.

На той час він (ядерний потенціал України – 24 канал) був третім у світі, переважаючи потенціали Франції, Великої Британії та КНР. Тепер Україна може згадувати урочисті обіцянки "великої четвірки" хіба що як знущання,
– мовиться у зверненні.

Україні загрожує економічна блокада

Автори документа наголосили, що у 2014 році Росія зруйнувала територіальну цілісність України. Зараз же небезпека чатує на нашу державу з 3 сторін. Україні також загрожує економічна блокада – енергетична з півночі та морська – з півдня.

Неприпустимість економічного тиску на Україну теж була зафіксована, як один із пунктів Будапештського меморандуму. Що ж ми чуємо у відповідь на такі дії від учасників угоди, на чий захист і на чию рішучість ми маємо розраховувати? Тільки заклики до їхніх громадян та дипломатів тікати з небезпечної України якнайшвидше,
– додали президенти.

Кучма, Ющенко та Кравчук згадали і про санкції, які обіцяють західні держави проти Росії. Проте, зауважують вони, про "Північний потік-2", відключення від SWIFT конкретики нема.

Варто прочитати Ворог провокує: українські військові розповіли про загострення на передовій

Час довести, що Будапештський меморандум – не обман

Сьогодні вирішальний момент, коли можна довести, що Будапештський меморандум не був простим обманом. Що сильний може бути чесним і сміливим. Так доведіть свою справжню силу,
– зазначили у зверненні.

Президенти впевнені, що зараз на кону – не лише доля України, а й безпеки всього світу. Вони закликали піти на ті кроки, які можуть зупинити агресора.

Що відомо про Будапештський меморандум:

  • Будапештський меморандум був підписаний у 1994 році – між Україною, а також США, Великою Британією та Росією.
  • Згідно з документом, Україна добровільно відмовилась від ядерної зброї, а решта підписантів зобов'язались гарантувати їй безпеку.
  • Росія, яка стягнула війська до українського кордону, чомусь вважає, що ці гарантії є недоречними і, мовляв, ні до чого її не зобов'язують.