Російські матері, які втратили синів у війні на Донбасі, так само плачуть гіркими слізьми, як і українські матері загиблих воїнів. Про це голова української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук заявив в інтерв'ю "Сегодня".

Зверніть увагу Леонід Кравчук дав інтерв'ю російській пропагандистці Скабєєвій

Я уважно слухаю всіх росіян: президента, міністра закордонних справ, Козака, Гризлова. Я відчуваю, що вони хочуть, щоб на Донбасі був мир. Я відчуваю це. Я не гарантую, що я вже все зрозумів до деталей, заглянув, вибачте, в душу кожного з них. Але, думаю, Росії також набридла війна,
– наголосив Кравчук.

Альтернатива мінським угодам можлива

За словами Кравчука, якщо ж план мирного процесу виявиться неефективним, Україна вийде з мінських угод і почне шукати альтернативні способи вирішення конфлікту. Кравчук наголосив: у такому разі йому вистачить сили волі заявити про те, що українська сторона робила все відповідно до Конституції та міжнародного права, однак нас не почули.

Я не робитиму вигляд, що я чи Україна нічого не робить. Я не буду, вибачайте за формулювання, формальним виконавцем чужої волі. Я не буду ні перед ким схиляти голову. Я скажу правду, і люди її побачать,
– поділився голова ТКГ.

Що відомо про роль Кравчука як голови делегації ТКГ

  • 30 липня 2020 року Володимир Зеленський призначив Леоніда Кравчука головою делегації України в мінській Тристоронній контактній групі.
  • На новій посаді Кравчука заявив: головна проблема у тому, що мешканці Донбасу не бачать перспективи життя в Україні. Вони вірять, що Росія надасть їм нові можливості, однак їхні сподівання виправдані не будуть.
  • Кравчук наголосив, що вибори в окупованому Донбасі проводити не можна. За словами голови ТКГ, зараз там надто багато "заробітчан зі зброєю", які нікому не підпорядковуються.