Про це розповів 24 каналу білоруський журналіст Валерій Калиновський.

До теми Росіяни провокують напругу у Придністров'ї: хочуть покращити тактичне розташування і запасаються

На його думку, досить нереально для Путіна організувати ОДКБ в якусь агресивну війну проти одного з сусідів Росії та колишнього СРСР. "Бо в такому випадку вони теж будуть під загрозою, якщо не підкоряться", – додав журналіст.

Ці країни ОДКБ зараз залякані, вони не хочуть нічого спільного з Росією, не лише Казахстан. Лукашенко б теж не хотів, якби Путін у 2020 році "не взяв його на короткий повідок",
– каже Калиновський.

Він додав, що небезпека щодо втручання Білорусі зберігається, якщо Лукашенко піддасться тиску Путіна. Але він намагається уникати своєї участі у конфлікті.

Калиновський про можливу участь країн ОДКБ у війні та позицію Білорусі:


Чи може Білорусь долучитися до війни в Україні

  • Білоруський журналіст Франак Вячорка запевняє, що їхнє суспільство виступає проти російської агресії в Україні. Там є сильна опозиція діям Лукашенка. Він втратив прихильників навіть серед своїх чиновників.
  • Однак навіть попри це, залучення білоруських військ та, можливо, деяких частин, є можливим. "Мені здається, що коли у Путіна буде таке бажання, то він навіть не запитуватиме Лукашенка", – додав Вячорка.
  • Додамо, що днями у білоруських збройних силах почалась раптова перевірка готовності сил реагування. Один ракетний дивізіон почав переміщуватися до району призначення.
  • Тож, українцям не варто забувати про небезпеку, яка може йти з Білорусі. Днями очевидці помітили рух колон військової техніки у Білорусі. Зокрема, до українського кордону рухався дивізіон ракетного комплексу С-300 Повітряних сил Білорусі. Колона їхала з Бреста до Мокранів по трасі Р-17.

Чи може Казахстан втрутитися у війну

  • Наразі влада Казахстану обмежується закликами до миру та діалогу й не підтримує жодну сторону конфлікту. Але ЗМІ періодично висловлюють занепокоєння, що Путін може використати Казахстан у війні проти України.
  • Згідно зі статутом ОДКБ, війська можна використовувати лише для захисту тієї країни, яка входить до організації. Оскільки Україна не є членом організації, то підстав для введення військ на її територію немає.
  • Але загроза того, що Казахстан може стати на бік агресора, все ж залишається. Теоретично, якщо Путін надасть статус ОДКБ терористичним псевдореспублікам Донбасу ("ЛНР" та "ДНР"), він зможе ввести війська з країн-союзників.

Відео до теми – у Путіна немає ресурсів: чому не варто боятися мобілізації у Росії