З такою заявою виступив міністр оборони Великої Британії Грант Шеппс. Він прямо не називав країни, однак, ймовірно, мовиться про 4 держави.

До теми Зеленський вирушить до Франції, де закликатиме НАТО збивати російські ракети, – Politico

Не повинно бути нейтралітету

Шеппс вважає, що на тлі зростання у світі російської агресії, країни Європи повинні відмовлятися від нейтралітету й приєднуватися до Альянсу. Зокрема, мовиться про нейтральні країни, які користуються "парасолькою захисту" від військового блоку.

Міністр оборони прямо не назвав країни, втім, вочевидь, мовиться про Ірландію, Мальту, Австрію та Швейцарію, які протягом довгих років мають нейтралітет. Шеппс також чітко дав зрозуміти, що Велика Британія лобіюватиме приєднання цих країн до Альянсу.

Я буду домагатися того, щоб НАТО залучила в організацію всіх, хто отримує вигоду від захисту Альянсу,
– заявив Шеппс.

Свою заяву міністр оборони Великої Британії пояснив так, що деякі європейські країни фактично отримують вигоду від присутності НАТО. Вони користуються перевагами свободи, але не приєднуються до Альянсу для колективного стримування агресії на континенті. Тому Шеппс виступає за приєднання країн Європи до НАТО.

НАТО й Україна: останні новини

  • Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що НАТО підвищить свою роль у процесі інтеграції України в Північноатлантичний альянс. Він також додав, що Україна зможе стати членом Альянсу тоді, коли відповідати всім вимогам.
  • Володимир Зеленський повідомив, що ідея розмістити війська НАТО на території України поки що існує лише на словах. Хоча деякі лідери країн-членів Альянсу виступають за такі ідеї, однак конкретних рішень щодо цього немає.
  • Водночас в Естонії закликали відправити війська НАТО до України для навчань. Прем'єр-міністр Кая Каллас наголосила, що атака на навчальний персонал Альянсу не спровокує застосування 5 статті НАТО про взаємну оборону.
  • За ідею розміщення військових НАТО в Україні виступає і президент Франції Еммануель Макрон. Він неодноразово заявляв про готовність відправити війська своєї країни.