Заява опублікували на сайті уряду Канади, яка нині головує у Великій сімці.

Читайте також: Верховна рада ратифікувала угоду з Нідерландами щодо спільного розслідування збиття літака MH17

"Ми, міністри закордонних справ країн "Великої сімки", Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великобританії та США і Високого представника ЄС, єдині у нашому засудженні, у максимально можливій мірі, збиття цивільного літака Малайзійських авіаліній рейсу MH17 з Амстердама до Куала-Лумпура 17 липня 2014 року. Ми повністю підтримуємо роботу Об’єднаної слідчої групи, незалежного кримінального розслідування під керівництвом Нідерландів, Австралії, Бельгії, Малайзії та України. Висновки групи про роль Росії у збитті MH17 є переконливими, значними і глибоко тривожними", – йдеться у заяві.

Очільники МЗС також зауважили, що згідно з міжнародним законодавством особи, відповідальні за обстріл або запуск ракети "Бук" російського походження, що збила цивільний літак, мають бути притягнуті до відповідальності.

Що таке катастрофа MH17? 17 липня 2014 року у небі над Донбасом був збитий пасажирський літак "Боїнг-777", який здійснював рейс з Амстердама до Куала-Лумпура. В катастрофі загинули усі 298 людей, що перебували на борту. У вересні 2016 року представники міжнародної слідчої групи заявили, що літак був збитий ракетою з комплексу "Бук", який на тимчасово непідконтрольну територію Донбасі завезли з Росії.