Залишки ПВК "Вагнера", зав'язані на сині кухаря та підпорядковані керівнику росгвардії, залишаються у Африці. Але з новими контрактами, схоже починається процес "розкладання яєць у різні кошики". Припускаю, що вагнерівців в Африці подрібнюють.

Читайте також Найпопулярніша професія – кухар: чому Україну чекає кадровий голод

Росія зібралася будувати АЕС у Буркіна-Фасо

В чому суть? У Буркіна-Фасо заїхала нова російська структура під назвою "Африканський корпус". Назва вас не повинна бентежити. Так, Гітлер створював "Африканський корпус" під час Другої світової війни, паралелі очевидні. Але ж Кремль "бореться з фашизмом".

Перші фахівці від "АК" з'явилися у Буркіна-Фасо у листопаді. Але це була мала кількість і в їх завдання, ймовірно, входила оцінка обсягу майбутніх робіт.

У Буркіна-Фасо "Росатом" хоче збудувати АЕС. Це важлива активність Кремля, оскільки вона дозволяє:

1) спокійно проводити геологорозвідку у процесі вибору майданчика. Природно, паралельно оцінюючи потенціал родовищ корисних копалин, украй необхідних Росії;

2) грати на "антиколоніалізм". Великий інфраструктурний проєкт різко контрастує з методами роботи Франції та інших європейських держав, які воліли добувати ресурси й не морочитися з інвестиціями в інфраструктуру. Тому тут мовиться не про пряму економічну вигоду від АЕС, а про політичний сигнал цілій низці регіональних держав;

Зауважте Коли росіяни можуть побити рекорд випущених "Шахедів" по Україні

3) прив'язати регіон до Росії. Адже на АЕС буде російський персонал (місцевого просто немає), інфраструктура передачі та розподілу енергії теж буде російська (місцевої мережі теж немає);

4) поставити у залежність європейські видобувні компанії. Якщо АЕС запрацює, вони купуватимуть електроенергію у росіян. Альтернатива – власні генератори (як сьогодні), що значно дорожче;

5) зіграти у конкуренцію з Китаєм. АЕС ставить хрест на великому китайському проєкті будівництва ЛЕП із ПАР.

Отож Буркіна-Фасо є однією з ключових держав у політиці Кремля на найближчий час. "Вежа Кремля", що отримала силову складову, різко посилює свої позиції у внутрішньополітичних розкладках.

Росія зібралася захищати вигідну для себе владу у Буркіна-Фасо

Поки що Віктор Золотов із залишками "Вагнера" залишається осторонь. Що логічно, враховуючи різке посилення його постаті – конкуренти спрацювали на стримування. Кураторство процесом, ймовірно, у ГУ генштабу.

А от із виконавцями та організаційною формою "Африканського корпусу" варто розібратися. Там стирчать вуха Сєргєя Кирієнка, який не надто прагне допомогти Ігарю Сєчину відновити свій вплив (нагадаю, що Сєчин був партнером Пригожина-старшого у багатьох африканських проєктах). Можливо, ще когось. Ситуація проясниться, гадаю, вже у найближчі місяці.

Цікаво Економічний прагматизм і безпекова єдність: як Туск будуватиме відносини з Україною

Поки що до Буркіна-Фасо доставили перші 100 осіб та легку техніку. Заявлено про намір охороняти "перших осіб держави" та російські активи в цій країні. Але, з охороною "перших осіб" смішно. Нагадаю, що у 2022 році в країні відбулися одразу два військові перевороти. В результаті останнього "президентом" став капітан Ібрагім Траоре. Не генерал, а лише командир спецпідрозділу "Кобра" місцевих збройних сил.

Ця персона, ймовірно, вигідна Кремлю і поява "Африканського корпусу" покликана, зокрема не допустити нових етапів переділу влади.