Росія продовжує використовувати ядерну риторику для того, аби залякати союзників України. У такий спосіб держава-агресорка намагається перешкоджати постачанню військової допомоги нашій країні.

Дивіться також Путін не готовий розпочинати добросовісно мирні переговори з Україною, – ISW

"Унікальна стратегічна зброя"

Секретар Ради безпеки Росії Ніколай Патрушев заявив 4 листопада, що Росія вперше в історії має більше ядерних ракет, ніж її "конкуренти". Він додав, що його країна забезпечила собі безпеку на "десятиліття" завдяки "унікальній стратегічній зброї", тобто гіперзвуковим ракетам.

Крім цього, у Росії обіцяють вжити "всіх необхідних військово-технічних запобіжних заходів" у відповідь на модернізацію США винищувачів F-35, які є носіями ядерної зброї. Експерти ISW вважають, що Кремль часто посилається на свій ядерний потенціал, намагаючись "відмовити" Захід від надання Україні нових пакетів військової допомоги.

Путін не готовий до переговорів

  • Володимир Зеленський спростував чутки про те, що на Україну начебто тиснуть, аби вона розпочала переговори з Росією. В ISW проаналізували ситуацію й заявили, що Володимир Путін не готовий розпочинати мирні переговори.
  • Весь цивілізований світ підтримує Україну у її боротьбі за свободу. Водночас немає жодних доказів, що Путін відмовився від своєї абсурдної ідеї дочекатися моменту, коли Захід перестане надавати допомогу.
  • Аналітики Інституту вивчення війни не бачать жодних ознак того, що Росія готова до ведення добросовісних переговорів.