Таку думку озвучив речник президента Росії Путіна Дмитро Пєсков у коментарі журналістам.

Важливо Хотіли залякати українців, – експрацівник СБУ про кібератаку на урядові сайти

Він уперто заявив, що Росія "не має жодного стосунку до цих кібератак".

Ми живемо у світі фальшивих звинувачень, фейкових новин і у світі брехні. Поки це не доведено, ми продовжуватимемо стверджувати, що це – фейкові новини,
– наголосив речник Путіна.

Також Пєсков не втратив можливості висловити звинувачення на адресу України.

"Ми майже звикли до того, що українці у всьому звинувачують Росію, навіть у поганій погоді у своїй країні", – сказав він.

Масштабна кібератака на українські сайти: головне

  • Глобальна хакерська атака в Україні відбулася у ніч з 13 на 14 січня. Унаслідок цього роботу низки урядових сайтів було тимчасово зупинили.
  • Під прицілом хакерів опинилися українські сайти: МЗС, ДСНС, Міносвіти, Мінспорту, Міненерго, Мінагрополітики.
  • Всупереч твердженням зловмисників, витоку даних, зокрема персональних, не відбулося. Додаток Дія працює стабільно. Українські кіберфахівці наразі досліджують технічну сторону кібератаки та відновлюють стан сайті.

До чого тут Росія

У Центрі інформаційної безпеки, які взялися розслідувати кібератаку, заявили, що знайшли російський слід. Це підтверджує кілька фактів:

  • Бажання дестабілізувати ситуацію в Україні. У Центрі інформаційної безпеки пояснили, що українські інтернет-ресурси від початку російської військової агресії атакуються вже не вперше і навіть не вдруге. Мета таких атак – дестабілізувати внутрішню ситуацію в країні, а також посіяти хаос та зневіру в суспільстві.
  • Політичний контекст. Експерти також припустили, що ця кібератака пов'язана із нещодавньою поразкою Росії на переговорах щодо майбутньої співпраці України з НАТО. Хакерські дії на українські держоргани також можуть бути частиною цієї психологічної атаки на українців
  • Хронологія поширення новини. Інформація спочатку з'явилася у соцмережах, далі першими публікаціями серед медіа були "зливні бачки". А далі її активно розповсюдили вже російські видання. Натомість українські медіа підхопили новину приблизно о 7 ранку.

Додамо, що СБУ вже розслідує причетність російських спецслужб до масштабної кібератаки на сайти українських держорганів. Поліція почала кримінальне провадження.

Експрацівник СБУ пояснив причини кібератаки на урядові сайти: дивіться відео