Офіційну позицію щодо цього озвучив радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк в російського телеканалу, пише 24 Канал.

Дивіться також Резиденція Путіна та будинки еліти: показуємо на карті, куди прилетіли дрони в Москві

У ворожому МЗС заявили, що Росія залишає за собою право вжити найжорсткіших заходів у відповідь на терористичні атаки київського режиму. Міністр оборони Росії Сєргєй Шойгу переконаний, що саме Україна організувала атаку безпілотниками по цивільних об'єктах у Москві. Водночас він стверджує, що всі безпілотники були збиті.

Цікаво, а як можна стверджувати, що атака була саме на цивільні об'єкти, якщо безпілотники не долетіли до цілі і нікуди не влучили.

Реакція України на атаку дронів на Москву

Подоляк відкинув пряму причетність Києва до ударів БпЛА. Він назвав це "малоцікавою подією". Але зазначив, що, "можливо, не всі дрони готові атакувати Україну й хочуть повернутися до своїх творців".

Всі люди, які вважають, що чомусь можуть грати в односторонню гру, що можна буде руйнувати суверенну державу іншу, абсолютно безкарно. Після 15 місяців вони ще не зрозуміли, що в принципі 2014-го року у них не буде? Ніякого там підписання лінії поділу... А вони далі будуть зі своїми понтами розповідати, як вони весь світ на коліна ставлять – цього не буде! Кожен з них буде відповідати у повному обсязі, – сказав Подоляк.

Відповідаючи на запитання, чи причетна Україна до сьогоднішніх атак на Москву, радник глави ОПУ заявив, що "до штучного інтелекту країна причетна", але напряму до атак – ні.

Головне про атаку дронів по Москві

  • 30 травня у Росії поскаржилися про невідому атаку дронами. Спершу російські ЗМІ та низка телеграм-каналів з посиланням на свої джерела писали, що Москву атакували 32 безпілотники: 19 були збиті в Підмосков'ї, близько 10 впали в межах міста, зачепившись за дерева.
  • Згодом міноборони Росії заявило, що буцімто Москву атакували 8 БпЛА й усі цілі були збиті. В атаці традиційно звинуватили Україну.
  • Водночас 3 дрони потрапили в житлові будинки на Ленінському проспекті, Профспілковій вулиці та вулиці Атласова у Новій Москві.