У виданні The Economist відзначили, що Крим стає смертельною пасткою для кремлівських військ. Україна може уразити будь-яку ціль на півострові.

Дивіться також ППО та дозвіл бити по Росії сукупно дадуть можливість захистити Харків, – ISW

Україна отримала ATACMS

Отримання американських балістичних ракет ATACMS з дальністю дії 300 кілометрів означає, що тепер Україна може смертельно вразити будь-яку ціль в тимчасово окупованому Криму.

У виданні також написали, що поки, через обмеження з боку США щодо ударів американською зброєю по території Росії, Україні доводиться воювати "зі зв'язаними руками", але ефективна кампанія у Криму яскраво показує, чого вона могла б досягти.

За словами колишнього командувача американськими військами в Європі й старшого радника НАТО з питань логістики Бена Годжеса, українці систематично працюють для того, щоб росіяни не могли вижити на українській території.

Президент Росії Владімір Путін вклав величезні кошти у військову інфраструктуру в Криму, і зараз вона під загрозою. За словами британського стратега Лоуренса Фрідмана, Крим є слабким місцем для Росії. Причина в тому, що там надто багато об'єктів, які мають перебувати під захистом.

Видання підкреслює, що Україна намагається зробити так, щоб Крим став для Путіна пасивом, а не активом. Наші сили спрямовані на те, щоб ізолювати півострів та нівелювати його значення як логістичного центру.

The Economist наголошує, що Україна вже продемонструвала здатність франко-британських крилатих ракет Storm Shadow/SCALP, а також своїх власних морських безпілотників уражати російські військові кораблі. Крім цього, через постійну загрозу атаки Росія була змушена передислокувати частину Чорноморського флоту.

Але зараз Україна використовує смертоносну комбінацію ATACMS і все більш досконалих безпілотників, щоб систематично послаблювати російську протиповітряну оборону в Криму, вражати авіабази, з яких вилітають російські перехоплювачі, і завдавати ударів по критично важливих логістичних і економічних об'єктах,
– вважають у виданні.

Україна затягує зашморг навколо Криму, – Politico

  • Україна атакує військові та критичні об'єкти російських окупантів у Криму. Це суттєво ускладнює становище окупантів на півострові. Журналісти написали про те, що Україна вдарила по нафтовому терміналу та порому на Керченській переправі. Про ситуацію на півострові виданню розповів і речник Військово-морських сил Дмитро Плетенчук.
  • Дмитро Плетенчук розповів виданню, що Росія не може використовувати Керченський міст для військової логістики. Зокрема, щоб транспортувати важку бронетехніку.
  • За словами речника, це змушує Росію покладатися на автомобільне та залізничне сполучення через окуповані території України, що робить потяги та вантажівки росіян легшими цілями ЗСУ.