Надання західних систем протиповітряної оборони та зняття обмежень на можливість завдавати ударів по військових об’єктах на російській території західною зброєю залишаються вкрай важливими для захисту Харкова від ворожих ударів. Нещодавно ціла низка країн-союзниць дозволили бити по території Росії своєю зброєю.

Дивіться також Окупанти вдарили по відпочинковому комплексу на Харківщині: є загиблий

Україна може захистити Харків

Ці зміни дозволять українським силам використовувати системи, надані Заходом, для завдання ударів по російських районах обстрілу та базування в прикордонних районах і повітряному просторі Росії. Здатність українських військ збивати російські військові літаки на лінії фронту показує, що вони, ймовірно, зможуть відтворити той самий ефект як українськими, так і західними системами для захисту північної частини Харківської області та міста Харкова.

Президент України Володимир Зеленський раніше говорив, що російські війська не зможуть захопити Харків, якщо наша армія отримає два зенітні комплекси Patriot для розгортання в регіоні. Протягом останніх кількох тижнів російські війська обстрілювали місто Харків керованими авіаційними бомбами та різними ракетами.

Загальна якість українського війська буде вищою, ніж ворожого

  • Міжнародна преса розповіла, як українські польові командири готують солдатів до боїв. На думку аналітиків, завдяки таким тренуванням загальна якість ЗСУ буде вищою, аніж російської армії. Командири українських з'єднань розповіли газеті The Washington Post про навчання бійців просто-таки на передовій. В Інституті вивчення війни позитивно оцінюють відповідні факти та наголошують на належному вишколі вояків.
  • Важливо, що значна частина українського війська уже більш як 2 роки перебуває на фронті. Виснажені солдати потребують заміни. Україна перебуває під тиском: потрібна швидка ротація та компенсація втрат для підтримки оборони.
  • Також існує складний компроміс між тим, щоб відтягнути досвідчених солдатів з передової для підготовки нового персоналу, а також тим, аби на вузьких ділянках перед фронтом тренувати бійців.