Командири українських з'єднань розповіли газеті The Washington Post про навчання бійців просто-таки на передовій. В Інституті вивчення війни позитивно оцінюють відповідні факти та наголошують на належному вишколі вояків.
Дивіться також Прибутки падають, відвідувачі на 80% – жінки: як мобілізація впливає на ресторанний бізнес
Україна готує військових до боїв
Як зазначають експерти, посилення мобілізації призвело до труднощів у тилових навчальних центрах. Тому й доводиться приділяти чимало часу підготовці вояків після їхнього прибуття до лінії боєзіткнення.
Важливо, що значна частина українського війська уже більш як 2 роки перебуває на фронті. Виснажені солдати потребують заміни. Україна перебуває під тиском: потрібна швидка ротація та компенсація втрат для підтримки оборони.
Рішення українських польових командувань навчати новоспечений особовий склад на фронті свідчить про те, що загальна якість українських сил, ймовірно, залишатиметься вищою, ніж у російських сил. Йдеться про найближчу або середньострокову перспективу,
– вказують в ISW.
Також існує складний компроміс між тим, щоб відтягнути досвідчених солдатів з передової для підготовки нового персоналу, а також тим, аби на вузьких ділянках перед фронтом тренувати бійців.
Один український офіцер сказав The Washington Post, що Україні терміново потрібні інструктори НАТО та скорочення часу навчання вдвічі – тобто до одного місяця.
Росія не полишає "м'ясних штурмів"
У цьому ж звіті аналітики Інституту вивчення війни зазначають:
- російське командування уже встигає замінювати свої втрати в Україні. Однак замість якісної підготовки нових солдатів, Кремль швидко відправляє своїх громадян на фронт для так званих "м'ясних атак";
- ворожі військові блогери постійно скаржаться на погану підготовку солдатів з початку часткової мобілізації у вересні 2022 року. Наказ про її закінчення Путін не видав досі, аби бійці не могли розірвати свої контракти;
- колишній інструктор російського підрозділу "Шторм-Z" заявив, що стратегічні резерви Росії "нічого не роблять місяцями" через нестачу інструкторів. Україна ж, співпрацюючи з інструкторами НАТО, має більше можливостей для покращення своєї системи підготовки і якості новобранців.