Голова українського Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба назвав прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана проугорським політиком. Орбан висловив невдоволення з цього приводу.

Дивіться також Змогли переламати його позицію: що означає заява Орбана після рішення ЄС щодо України

Угорщина "не претендує на схвалення"

Орбан обурився та наголосив, що його зовсім не обходить "думка української влади". Він також сказав, що Угорщина суверенна держава, яка не потребує жодного схвалення.

Він зауважив, що "сусідам-слов'янам" не потрібно пояснювати, хто такі угорці, та говорити про тисячолітню угорську державу.

Ми самі це вирішимо. Можливо, вони мали на увазі це як дружній жест, але країна, яка себе поважає, не може такого сказати, а якщо скажуть, то не дивуйтеся, ми це пропустимо повз вуха,
– додав Орбан.

Дмитро Кулеба у своєму ж інтерв'ю наголошував, що Орбан та Сіярто – не проросійські, а проугорські політики.

Орбан обурив заявою про Україну в ЄС

  • За день до вирішального саміту європейських лідерів у Брюсселі прем'єр-міністр Угорщини висловився щодо членства нашої держави в Євросоюзі. Угорський очільник уряду цинічно пропонує надати все, окрім членства.
  • Він висловив думку, що 26 країн-членів роблять помилку.
  • Прем'єр Угорщини стверджує, що відкриття шляху України до вступу підірве довіру до блоку, тому потрібно зняти членство з порядку денного. Він запевняє, що Угорщина продовжуватиме наполягати на цьому, тому це питання не варте серйозної дискусії.