Іноземці зловживали в'їздом для транзиту

Іноземці дуже часто неправильно декларують мету свого приїзду до України, саме через таку недобросовісність уряд і обмежив транзит. Про це розповів очільник МЗС Дмитро Кулеба в ефірі "Сніданку з 1+1", інформує 24 канал.

До теми Закриття кордонів: Кабмін додатково посилив заборону на в’їзд в Україну

Якщо ти їдеш транзитом – це одна справа, а якщо ти сказав на кордоні, що їдеш транзитом, а насправді поїхав до Умані – то це зовсім інша справа. У нас вільна і демократична країна, якщо ти перетнув кордон, то ти можеш їхати куди завгодно,
– повідомив Кулеба.

Міністр повідомив, що наймасовіший транзит – з Росії до Молдови. Громадяни автомобілями повертаються додому. Для цих випадків організовуватимуть поліцейський супровід.

Уряд вніс зміни до правил в'їзду іноземців

Зазначимо, що 2 вересня уряд затвердив зміни до правил в'їзду іноземців на територію України. Зокрема, з переліку дозволених підстав для в’їзду іноземців забрали право на транзит до 2 діб. Саме цією опцією і користувались численні паломники, які їхали на святкування Рош га-Шана до Умані.

Інша зміна: Україна розширила перелік родичів громадян України, які можуть перетинати кордони. До нього додали бабусь та дідусів. Також уряд уточнив, що в Україну пускатимуть тільки тих іноземців, хто їде вчитися у навчальні заклади.