Що заявив Кулеба

Такі дії Європейського суду є важливим кроком на шляху до залучення Росії до юридичної відповідальності за агресію проти України. Про це міністр закордонних справ Кулеба розповів під час брифінгу 14 січня, пише 24 канал.

Важливо ЄСПЛ визнав, що Росія контролювала Крим ще до окупації

Це перемога України. Це важливий крок на шляху до залучення Росії до юридичної відповідальності за агресію проти України. І з кожним кроком ціна цієї відповідальності буде рости,
– підкреслив Кулеба.

Міністр вказав, що юридична сукупність дій України буде підтверджувати правду, яку доносила Україна, і спростовувати дезінформацію Росії.

"Я переконаний, що юридична сукупність дій України, серед яких і процеси, які відбуваються в Міжнародному морському трибуналі, Міжнародному суді ООН і в Міжнародному кримінальному суді, крок за кроком будуть підтверджувати правду. Ту, яку Україна доносила світу з 2014 року, коли почалася російська агресія. Вони будуть спростовувати всю пропаганду і дезінформацію, яку поширювала РФ", – наголосив Кулеба.

Справа "Україна – Росія": головне

  • Україна звернулася до Європейського суду з прав людини зі скаргою на порушення Росією прав людини у Криму ще 13 березня 2014 року.
  • ЄСПЛ відреагував на неї аж 14 січня 2021 року. Він назвав скаргу України "прийнятною" та вирішив розглядати її по суті.
  • Крім того, суд заявив, що Росія фактично взяла Крим під контроль ще у лютому 2014 року, тобто до окупації.