Про це очільник МЗС повідомив під час онлайн-засідання Ради ЄС, в якому взяли участь міністри закордонних справ держав-членів Європейського Союзу.

Читайте також Зараз вже не 2014, – Кулеба запевняє у готовності України до агресії Росії

Кулеба поінформував про дії Росії

Глава дипломатії детально поінформував про загострення Росією безпекової ситуації у зоні російсько-української війни та вздовж нашого державного кордону. А також ознайомив колег з комплексом загроз, які несуть нинішні дії Москви для безпеки України та Європи.

Ми вдячні ЄС за всі кроки, які були здійснені з 2014 року з метою підвищення ціни для Росії за її агресію проти України. Водночас на нинішньому етапі персональних санкцій вже недостатньо,
– сказав міністр.

Він наголосив, що вже зараз потрібно провести внутрішню дискусію в ЄС з метою розробки нового пакету секторальних санкцій, який буде негайно введений у разі нового етапу агресії з боку Росії

Євросоюз висловив Україні підтримку

Євросоюз та всі держави-члени запевнили, що залишаються єдиними у непохитній підтримці суверенітету і територіальної цілісності України, готові надалі зміцнювати підтримку нашої держави та здійснювати послідовний тиск на Росію.

Європейський Союз високо відзначив зусилля України з досягнення політико-дипломатичного врегулювання на основі Мінських домовленостей і виважену та мудру реакцію Києва на спроби Росії провокувати загострення.

Про що ще говорили дипломати

Сторони також обговорили декілька інших тем, зокрема:

  • дії Росії в Азово-Чорноморській акваторії,
  • мілітаризацію тимчасово окупованого Криму, Чорного й Азовського морів.
  • шляхи реагування на порушення міжнародного морського права у контексті закриття Росією Керченської протоки і блокування Азовського моря.

Учасники зустрічі приділили окрему увагу подальшим внутрішнім трансформаціям у нашій державі, спрямованим на наближення до вступу в Євросоюз. Дмитро Кулеба відзначив важливість надання Україні чіткої перспективи членства в ЄС.

Агресивна політика Росії проти України буде остаточно подолана тоді, коли у Москві усвідомлять, що Україна є невід’ємною частиною західного демократичного світу,
– додав глава МЗС.

Насамкінець міністр підтвердив запрошення всім державам-членам Європейського Союзу взяти участь в установчому саміті та подальшій роботі Кримської платформи.


Війська Росії біля кордонів України / Інфографіка 24 каналу