НСК "Олімпійський" – найбільша спортивна арена Східної Європи. Його трибуни поміщають понад 70 тисяч уболівальників. Саме стільки фанатів цієї весни зможуть відвідати головний клубний поєдинок Європи у Києві – фінал Ліги Чемпіонів. Та для цього арена має відповідати усім вимогам Європейської федерації футболу.

Читайте також: У Росії визначилися щодо участі на Олімпіаді-2018

Живий газон, найновіший дренаж, екосистеми, найновіше оснащення та елітні роздягальні – це лише кілька обов'язкових складових, які має містити стадіон еліт-класу. Одні вимоги дотримані, інші ще потребують роботи. Модернізувати мають каналізаційні витоки, ІТ-системи, відеоспостереження, систему безпеки та багато інших складових.

Ми постараємось виконати всі вимоги УЄФА. Модернізувати насамперед систему безпеки,
– розповів директор із запитань зовнішніх зв'язків стадіону Віктор Анісімов.

Щодо системи безпеки – це найголовніша опція, до якої представники УЄФА будуть надприскіпливими, стверджує директор ЄВРО-2012 Маркіян Лубківський. Це пов'язано і з порушеннями правил безпеки українськими вболівальниками і війною на Сході України.

За межами стадіону всі клопоти падають на місто. Та ж безпека, приліт і транспортування вболівальників, поселення. Це все немалі кошти із державного бюджету. Місто уже виділило на організацію проведення матчу 25 мільйонів гривень. На ремонт стадіону Кабмін віддав ще 103 мільйона гривень.

Читайте також: Чемпіонат світу-2018: у Криму не буде фан-зон через санкції

Відомо, що усі кошти від квитків та продажу прав на телетрансляцію забирає УЄФА. Доходи України залежатимуть від уболівальників. Фанатів інших країн приїде до 40 тисяч.

Це, перш за все, іміджевий проект, стверджує Лубківський. Матч такого масштабу вдруге відбувається у країні Східної Європи.