Про це розповіла кореспондентка 24 каналу у прямому ефірі.

Читайте також: Чорнобиль: 12 фактів про аварію, місто і тварин

Київ

У п'ятницю, 26 квітня, на територію Меморіального комплексу "Героям Чорнобиля" в Києві приходять люди з червоними гвоздиками, щоб покласти квіти загиблим у Чорнобильській трагедії.

Кияни вшанували пам'ять жертв трагедії Чорнобильській АЕС: фото

Перед цим кияни пройшли через коридор почесної варти МВС України та поклали квіти до іншого меморіалу пам'яті. В цілому, на вшанування прийшли люди старшого та похилого віку, дітей та молоді небагато.

Прип'ять

У Прип'яті цього дня лунали страшні звуки сирени. Там влашували акцію пам'яті та відтворили події 33-річної давності. Попереджаючий сигнал пролунав о 01:23, саме в цей час стався вибух на Чорнобильській АЕС, як і тоді містом помчались пожежні машини. А в пам'ять про ліквідаторів запалили 33 свічки.

Активісти запалили свічки в пам'ять про жертв Чорнобильської катастрофи: фото

Черкаси

Місцеві курсанти інституту пожежної безпеки імені героїв Чорнобиля запалили лампадки. Випускники саме цього закладу були першими, хто почав боротьбу з вогнем. Володимир Правик і Віктор Кібенок прибули гасити полум’я всього за декілька хвилин після вибуху. Їх пам'ять курсанти вшанували хвилиною мовчання.
Дивіться відео вшанування пам'яті загиблих у Черкасах:

Зазначимо, що пам’ятні заходи відбуваються цього дня не лише у всіх містах України, а й в усьому світі.

Що відомо про трагедію на Чорнобильській АЕС? У ніч на 26 квітня 1986 року в місті Прип'ять, що розташоване в Київській області, відбулась техногенна екологічно-гуманітарна катастрофа. Через перегрів реактора відбулось два теплових вибухи та подальше руйнування четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції. Реактор було повністю зруйновано, а в повітря викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Спочатку вибух, потужністю 300 Хіросім, замовчувався, але після повідомлень із Швеції, де було виявлено радіоактивні частинки, принесені зі східної частини СРСР, розпочалась екстрена евакуація.


Фото пошкодженого 4-го реактора на ЧАЕС у 1986 році

З Київської області було евакуйовано близько 130 тисяч осіб, а за офіційними даними, радіоактивне ураження отримали близько 600 тисяч людей. Наразі навколо ЧАЕС створена 30-кілометрова зона відчуження.

Територія Білорусі після Чорнобильської трагедії постраждала навіть більше, аніж українська. Саме туди вітер поніс радіоактивну хмару. Так, згідно з даними вчених, Білорусь отримала близько 60% радіоактивного забруднення від загальної кількості в СРСР.

Чорнобиль
Чорнобильська катастрофа у цифрах

Дивіться відео про Чорнобильську катастрофу: