Про це розповіла заступник голови Київської адміністрації Ганна Старостенко під час презентації програми свята, пише сайт міської влади.

За її словами, основне святкування відбудеться на Софійській площі, але низку цікавих проектів організують на інших майданчиках.

Концерт – "Хабанера по-київськи" – безкоштовно проведуть 30 травня в Центральному парку на сцені Літньої естради.

30 травня на Софійській площі відбудеться флешмоб з масового виконання Гімну Києва "Як тебе не любити, Києве мій".

З 29 до 31 травня у парку імені О. Пушкіна вперше відбудеться фестиваль міських проектів "PRO місто", який планують зробити щорічним.

У цьому ж парку з 30 травня до 1 червня "АРТ-ПІКНІК Слави Фролової" святкуватиме День Києва з фестивалем міських форматів "PRO місто" і з ярмарком Тut use market Кiev day.

Любителі джазу можуть 31 травня насолодитися Вечором джазової музики в Києві. Так, на Софійській площі виступить джаз-бенд Олександра Фокіна, а на Літній естраді Міського саду в Центральному парку культури і відпочинку за участю кращих київських джазових виконавців відбудеться музична акція "Мушля-джаз".

30 та 31 травня можна безкоштовно відвідати виставку квітів на території Печерського ландшафтного парку та концертні програми на Співочому полі.

До Дня Києва також проведуть багато спортивних змагань, серед яких змагання з велосипедного спорту, кікбоксингу, вітрильна регата, Пробіг під каштанами та інші.

Урочисте відкриття вітрильної регати відбудеться 30 травня о 11:00 на Київському річковому вокзалі біля 6-го причалу.

30 травня відбудеться велопарад за маршрутом: Європейська площа – вулиця Хрещатик – вулиця Велика Васильківська – площа Льва Толстого – вулиця Ковпака – вулиця Антоновича – Либідська площа – вулиця Велика Васильківська – вулиця Хрещатик – Європейська площа – Володимирський узвіз – Пішохідний міст – Труханів острів.

О 10:00 стартує групова гонка Міжнародних змагань з велоспорту Race Horizon Park за маршрутом: Європейська площа – вулиця Хрещатик – вулиця Червоноармійська – вулиця Ковпака – вулиця Антоновича – вулиця Панаса Любченка.

Також пройде Відкритий кубок міста з повітроплавального спорту на Михайлівській площі, Київський відкритий фестиваль повітряних зміїв у Пирогово, рок-концерт і шоу феєрверків з лазерними спецефектами на Оболонській набережній.

1 червня запланований 23-й відкритий міжнародний легкоатлетичний благодійний марафон "Пробіг під каштанами", Міжнародний турнір з кікбоксингу, фольклорно-художнє свято на схилах Дніпра на Співочому полі й 8-й Київський міжнародний ролер-марафон серед дорослих і дітей.

Святкові заходи будуть в усіх районах.

Загалом до свята у районах проведуть більше 130 тематичних заходів.