Про це було сказано на засіданні тимчасової контрольної комісії Київради з питання перевірки факту підміни каштанів, висаджених на Хрещатику.

"Планують цього тижня відвідати Київ. Крім того, вони дадуть загальну прес-конференцію по ситуації", - повідомили у комісії.

У випадку провини італійської сторони, вона готова доставити 200 саджанців "Бріоті" за символічною мінімальною ціною 1 євро, оскільки законодавство не дозволяє компанії здійснити поставку на безкоштовних засадах.

Нагадаємо, у квітні на Хрещатику висадили саджанці привезені з Північної Італії каштанів "Бріотті", які мали б зацвісти червоними квітами. У "Зеленбуді" запевняли, що цей сорт дерев - найвитриваліший серед каштанів у всьому світі, і вони стійкі до захворювань.

Перевірка показала, що висаджені дерева переважно є звичайними кінськими каштанами - із 289 дерев вимогам КМДА відповідають лише два.

Прокуратура Києва відкрила провадження за зловживання під час закупівлі каштанів, висаджених на Хрещатику. Правоохоронці встановили факти розтрати та привласнення бюджетних коштів на суму майже мільйон гривень.

Червоні каштани сорту "Бріоті", які висадили у столиці на Хрещатику, підмінили ще в Італії. Таку версію розповів директор комунального підприємства з утримання зелених насаджень Шевченківського району Києва Олександр Цимбалюк.