Міністр культури Олександр Ткаченко не певен, що у католиків вистачить на це грошей. Наразі ж костелом опікується держава.

Цікаво У Мінкульті відповіли, у скільки обійдуться протиаварійні роботи в костелі святого Миколая

Хто ж відновлюватиме храм

На відновлення костелу Миколая знадобиться десятки мільйонів гривень. Єпископ Києво-Житомирської дієцезії в Україні Віталій Кривицький сказав, що Мінкульт не дозволяє реставрувати костел парафіянам.

Віряни католицької церкви хотіли зробити це із залученням польських інвестицій. Парафіяни наполягли на тому, щоб відновлювали храм саме вони, а не Міністерство культури.

Ситуацію прокоментував міністр культури Олександр Ткаченко. Він сказав, що костел фактично підпорядковується громаді, адже там відбувається служба. Мінкульт планує реставрувати храм, тому що це здебільшого відбуватиметься за кошт держави.

Під час передачі костелу в користування католицької громади ми маємо бути переконані, що в громади будуть кошти на подальші реставраційні та інші роботи. Тому що ми стикаємося з багатьма ситуаціями, коли релігійні спільноти, яким передали в користування об'єкти, потім знову звертаються до держави з проханням виділити кошти на реставрацію,
– каже Олександр Ткаченко.

Відновити костел Миколая Мінкульт Державні кошти Католицька громада 7 вересня 2021
Міністр культури каже, що реставруватимуть за кошт держави / Фото "Бессарабії INFORM"

Артисти теж претендують на приміщення в костелі Миколая. Там їм обіцяли концертний зал. Наразі у Міністерстві домовляються про гастролі колективу органістів по Україні.

До теми Це не сарай відновлювати, – Ткаченко сказав, скільки часу займе ремонт костелу святого Миколая

Пожежа в костелі Миколая: що відомо

  • У задній частині костелу Києві 3 вересня спалахнула масштабна пожежа.
  • Вогонь знищив унікальний орган і пошкодив внутрішнє оздоблення костелу. Інструмент для органа зібрали ще у 1980 році у Чехословаччині – спеціально для українського костелу.
  • Представники українського бізнесу зібрали на відновлення костелу вже 18 мільйонів гривень.
  • У Мінкульті заявили, що відновлювати святиню почнуть приблизно за місяць.