Ймовірно, після проходження всіх процедур, відповідні роботи почнуться приблизно за місяць. Про це в ефірі 24 каналу заявив міністр культури України Олександр Ткаченко.

До теми Прибіг, в чому був, – священник розповів, як дізнався про пожежу у костелі святого Миколая

Відновлювальні роботи почнуться вже за місяць

За його словами, деякі роботи вже розпочнуться днями. Адже є певна процедура: визначення характеру ушкоджень, висновок Державної служби України з надзвичайних ситуацій та експертиза.

Це ж, перепрошую, не сарай відновлювати. Потрібно розуміти, насправді, які є пошкодження, що саме потрібно зробити після цієї експертизи,
– наголосив Ткаченко.

Він відзначив, що лише після цього потрібно розпочати аварійні роботи. Тому костел святого Миколая – об'єкт культурної та історичної спадщини.

"Наразі найголовніше зробити так, щоб якомога швидше почалися відновлювальні та протиаварійні робити. Ми вже склали графік. За нашими підрахунками, якщо ми встигнемо всі процедури пройти, десь за місяць ці роботи розпочнуться", – відзначив міністр культури.

Ткаченко прокоментував ремонт костелу святого Миколая: дивіться відео

Пожежа у костелі святого Миколая: коротко

  • Пожежа в костелі святого Миколая спалахнула ввечері 3 вересня. Вогонь поширився на покрівлю 1 і 2 поверхів органного залу.
  • Вогонь пошкодив внутрішнє оздоблення будівлі та орган. Сам музичний інструмент доведеться будувати заново.
  • Українські підприємці на відновлення костелу пожертвували понад 23 мільйони гривень.
  • Основною версією займання є коротке замикання в середині дерев'яного корпусу органу, якому було понад 40 років.