В одному тільки Києві 167 церков і 18 монастирів, а донька Ярослава Мудрого Анна – прабабця майже 30 французьких королів. Це місто, що надихало художників. Американський митець Роквел Кент називав Київ містом у парку, а природа і фольклор області надихали Марію Примаченко на створення чудернацьких колоритних робіт, які демонстрували в головних галереях світу. До Київської області належить наймолодше місто України – Славутич – засноване 1986 року, яке однак розташоване в межах Чернігівської області.
У Києві є 2 легендарні заводи. Перший – "Маяк" – після війни почав випускати патефони, та справжній успіх припав на 80-ті, коли у випуск пішли перші касетні магнітофони. За один лише рік близько 400 тисяч одиниць сходило з конвеєра. До речі, в останні роки завод перекваліфікувався і тепер виготовляє снайперські гвинтівки.
А от підприємство "Антонов" за свою історію створило 22 тисячі пасажирських і транспортних літаків. Його візитною карткою є вантажні гіганти "Руслан " та "Мрія", які поставили 270 світових рекордів.
Київська область – колиска підкорювачів неба. Тут народився Федір Андерс, який уперше в Україні сконструював та підняв у повітря дирижабль. Лише за 1911 рік він здійснив 150 польотів. Звідси ж походить і перший розробник гелікоптера – Ігор Сікорський. До речі, ідею гвинтокрила йому підкинули інженерні креслення Леонардо да Вінчі. А ще родом із Київщини перший космонавт України Павло Попович, який разом із Юрієм Гагаріним проходив підготовку до першого польоту в космос. Його зірковий час припав на 1962 рік, коли разом із Ніколаєвим здійснили перший груповий політ 2 кораблів. Тоді ж Попов і заспівав улюблену пісню Корольова "Дивлюсь я на небо та й думку гадаю".