Квест + театральна постановка – такою була формула імерсивного театру. Глядачам одягали венеційські маски і занурювали їх у вир подій. У Лондоні організаторами були Punchdrunk. А в Україну імерсивний театр привезли U!ZAHVATI. Точніше, театральна група створила такі спектаклі для українців. Перший з них відбувся в 2016 році і з тих пір провели 300 спектаклів.
Читайте також: 8 причин відвідати виставу-прогулянку Remote Kyiv
Особливості імерсивного театру
Театр взаємодії швидко здобув світову популярність. Люди, які відвідали подібні спектаклі, розповідали про свій досвід, як про незабутню подію з життя. Все завдяки тому, що правила гри в такому спектаклі змінюються.
Глядачі не сидять в залі на стільцях, в імерсивних театрах вони стають учасниками. Їм можуть видавати якісь атрибути – навушники з голосом-провідником або маски. У виставі можуть бути актори, з якими учасники будуть безпосередньо взаємодіяти.
Імерсивний театр в Україні
Імерсивні постановки можуть ставити як на вулиці, так і в приміщеннях. Українські U!ZAHVATI проводять і ті, і інші. Головна мета таких постановок – це новий досвід для кожного учасника. Тому місць на таких постановках завжди небагато: щоб у кожного був свій простір для відчуттів.
Український імерсивний театр
У 2016 році українському глядачеві представили першу постановку-променад. Український театральний проект U!ZAHVATI вивів глядачів на вулицю і змусив прогулятися півтори години в пошуках часу.
Автори проекту збирали групи до 30 осіб, кожному видавали навушники і всі учасники вирушали гуляти по місту, відкриваючи в ньому старі місця по-новому. Кожен перехожий для людини в навушниках ставав актором, а кожен будинок, дерево і мурал – декорацією історії.
Театр, що стає все популярнішим у світі
Другу імерсивну постановку "Діалоги" U!ZAHVATI зробили в закритому просторі бібліотеки ім. Вернадського. У неї режисер проекту Поліна Бараниченко вклала ідею самопізнання себе. У бібліотеці прийнято мовчати і зберігати тишу, а "Діалоги" дозволяли поговорити...з собою.
Нові вистави від U!ZAHVATI
У новому сезоні U! ZAHVATI підготували два проекти: непостановку в квартирі "День Тінь" і постановку-подорож "Remote Kyiv". Вони продовжують руйнувати стереотипи про те, що в театрі можна заснути.
"День Тінь"– це як запрошення в гості, затишний квартирник на 12 гостей. Актор Павло Алдошин поділиться своєю історією, а гості спробують відчути її.
"Remote Kyiv" – це прогулянка по Києву, маршрут для якої складали разом з німецькою театральною групою Rimini Protokoll.
Театральний захід-прогулянка "Remote Kyiv"
Ця вистава-прогулянка багатьом відрізняється від "Часу". По-перше, почнеться вона на кладовищі, а закінчиться на даху. По-друге, голосом гіда стане не людина, а GPS-навігатор. По-третє, "Remote X" вже побував в 50 містах світу.
За останні три роки в Україні з'явилося 4 імерсивні вистави. Непогано для початку розвитку індустрії. Поки робота команди U!ZAHVATI сконцентрована в Києві, сподіваємося, що найближчим часом жителі інших міст теж зможуть пережити такий досвід завдяки розширенню індустрії імерсивного театру.
Фото: прес-служба