Чиновники кажуть, що дорога у дуже поганому стані

Інформація про цю угоду у Віснику державних закупівель з'явилася наприкінці січня. Служба автомобільних доріг в Київській області замовляє ремонт траси у селі Козин на Київщині. Планують витратити – 1 мільйон 300 тисяч гривень з Держбюджету. А ось причина – "Існуючий дорожній одяг має значний знос, слабку та неоднорідну конструкцію, як по товщині так і по несучій здатності застосованих матеріалів, що в результаті створило умови до подальшого розвитку деформацій".

Козин – це не звичайне село на Київщині. Воно належить до легендарної Конча-Заспи. Тут мешкають можновладці – колишні і теперішні. Зокрема, і Президент України. Звісно, поганих доріг тут немає. Для порівняння на типовій київській дорозі – яма на ямі. І латати їх ніхто не квапиться.

На ремонт цієї ж дороги виділили понад 9 млн грн

Мільйон триста, як виявилося, це не вся сума, передбачена на ремонт дороги. Журналіст сайту "Наші гроші" Ірина Салій за цим тендером спостерігала ще з осені.

Вперше тендер на цю дорогу провели у вересні цього року, коли на неї виділили понад 9 мільйонів, — сказала журналіст сайту "Наші гроші" Ірина Салій.

Тобто, минулого року восени планували відремонтувати цю дорогу за 9 мільйонів. Потім виявилось, що не все зробили і вирішили додати ще мільйон триста. Тобто загалом понад 10 мільйонів.

До Козина веде Старообухівська траса. Гладенька і рівненька. Її капітально відремонтували 5 років тому. Тоді говорили: стараються для Миколи Азарова. Бо, до прикладу, паралельна Новобухівська траса, яка не веде до маєтків можновладців, у значно гіршому стані.

Дорога С101628 – сільська. Її не позначають на звичайних картах. Тому куди їхати, ми питаємо у Служби автодоріг Київської області.

Відремонтована ділянка розташована серед щільної забудови

Місцеві підтверджують – шлях ремонтували восени – розширили і наново заасфальтували. Хоча, ремонтом задоволені не всі. За кілька сотень метрів – маєток президента. І до воріт веде свіженький асфальт.

Автомайданівка Катя Бутко ще в листопаді звернула увагу, що біля президентського обійстя – ремонти. Вона і не підозрювала, скільки грошей пішло на цей ремонт. Проте зауважила:

Тут було дуже багато техніки, думаю, що ніде в Україні не ремонтується дорога з такою кількістю техніки, як там. Ремонт близько місяця мабуть тривав.

Ремонт дороги довірили ПП "Київшляхбуд"

Дорогу, що веде до будинку Порошенка довірили ремонтувати "Київшляхбуду". Фірма не новачок на дорогах області. Наприклад, лише у серпні минулого року вона виграла тендерів на 40 мільйонів гривень на ремонт столичних автошляхів. Компанія має офіс у столиці, але зареєстрована на віргінський офшор "Соєр і брайтон ЛТД".

На цей же офшор зареєстровані компанії з групи Геннадія Трухавнова, який відомий, як мер Одеси, — повідомила журналіст сайту "Наші гроші".

Зокрема, одеська фірма "Інвестиційна група "Рост", що зараз перебуває у процесі ліквідації. Ім'я директора – це регіонал з Одеси Юрій Шумахер, якого вважають наближеною особою до Труханова.

"Що цікаво, сам Геннадій Труханов минулого року був ще народним депутатом і що цікаво, коли він став вже мером Одеси, він ще так приблизно півроку поєднував посаду народного депутата, з посадою мера і нічого йому за це не було", — розповіла Ірина Салій.

Геннадій Труханов був членом "Партії Регіонів", брав участь в одеському Антимайдані. Натомість Антимайдан підтримував його на виборах міського голови у травні минулого року. Зараз Труханов від такої співпраці відхрещується. Запевняє, що є патріотом України і навіть поклав квіти до пам'ятника Тарасу Шевченку в Одесі у день загибелі Небесної Сотні. До речі, особливо щастити з тендерами фірмі "Київшляхбуд" з одеським корінням почало у липні. За збігом обставин – з червня цього року "Укравтодор" очолює Сергій Підгайний, який близько 15 років пропрацював в Одесі.

Автомайдан допомагає відбудовувати будинки на Сході держави

Київський Автомайдан ще з літа допомагає відбудовувати житла у звільнених населених пунктах Донбасу. Роботи фінансують інвестори.

Найдешевший будинок, який можна побудувати за місяць – близько 20 тисяч доларів, — сказала Катерина Бутко.

Тобто витрачених на дорогу коштів цілком могло би вистачити на 15 будинків для переселенців. Тим часом, у Службі автомобільних доріг нам підтвердили, що насправді торік ремонтували цю дорогу у Козині. Додаткові роботи запланували на 2015-ий. Все тепер залежить від того, чи виділить гроші держава.