Проект "Українські оперні зірки у світі", як і в попередні місяці, подарує зустріч із добре відомими Людмилою Монастирською, Ольгою Микитенко і відкриє нове ім'я для столичних театралів – Зоряни Кушплер. У рамках концертної програми "Ольга Микитенко запрошує" співатимуть провідні солісти театру. Партією Амелії у опері "Бал-маскарад" свій ювілей відзначатиме Тетяна Анісімова.

9 квітня – "Кармен" (Бізе)

Головну партію виконує молода, талановита українська співачка Зоряна Кушплер. Народившись у Львові, у сім’ї музикантів, вона з дитинства мріяла про сцену, і саме про те, щоб колись заспівати партію Кармен. Мрія збулася, і зараз Зоряна співає на оперних сценах Праги, Кельну, Берну, Мадриду, Парижу, Лондону, Шанхаю, Сеулу, Тайвані, Сінгапуру, Токіо, Йокохами, Грацу... З 2007 року Кушплер є провідною солісткою Віденської державної опери.

15 квітня – "Аїда" (Верді)

Саме цією виставою 1 жовтня 1926 року започаткував діяльність Державний український театр опери та балету у Києві, зараз – Національна опера України. В продовж різних сезонів головну партію в опері "Аїда" виконували видатні співачки того часу. Цього разу у ролі Аїди неперевершена Людмила Монастирська, яку закордонна критика називає новою зіркою світового вокалу, наступницею традицій Крушельницької, Каллас, Кабальє, пророкуючи їй блискуче майбутнє, про що засвідчують численні контракти з найпрестижнішими театрами світу, серед яких "Ла Скала", "Метрополітен Опера", "Конвент Гарден" та інші.

16 квітня – концерт "Ольга Микитенко запрошує"

Зустріч з Ольгою Микитенко не перша в цьому сезоні, шанувальники таланту оперної діви могли чути її виключно в окремих операх. Але цього разу співачка виступить не тільки як учасниця концерту, а й ініціатор цього проекту, до участі в якому запрошено колег по сцені – солістів Національної опери Тараса Штонду, Сусанну Чахоян, Марію Березовську та Валентина Дитюка, диригент – Алла Кульбаба. Апофеозом концерту стане виконання усіма учасниками музичного хіта "Tonight" з мюзиклу "Вестсайдська історія" (Бернстайн).

21 квітня – "Бал-маскарад" (Верді)

У партії Амелії – народна артистка України Тетяна Анісімова, яка відзначає у квітні свій ювілей. На сцені Національної опери Анісімова виконує практично весь драматичний репертуар. Продовжувачка славетної співочої династії (її батьки в минулому – солісти оперної трупи Одеської опери) має потужний, розкішний голос, соковитий тембр, драматичне звучання, і неабиякі акторські дані, що дозволило Тетяні стати відомою та популярною далеко за межами України.

30 квітня – "Набукко" (Верді ) – 3-тя прем’єра

У виставі, прем’єра якої з великим успіхом відбулася 31 березня, партію Абігайль виконає Людмила Монастирська, котра має сопрано з дивовижним тембром, великим діапазоном й неперевершеним нюансуванням. Людмила задіяна в цій ролі на найіменитіших оперних сценах світу. Її партнери в цій виставі в різних постановках – видатні оперні виконавці сучасності, серед яких – сам Пласідо Домінго (у спільній постановці "Ла Скала" та Королевської Опери в лондонському театрі "Ковент-Гарден").

Читайте також: Тріумфально і з аншлагом у Києві відбулася прем'єра легендарної опери