Деталі від прокуратури

Прокурори наголосили, що 50 тисяч – це наразі лише орієнтований розмір збитків. Відомо, що водії 2 автівок пошкодили клінкерне покриття на площі.

До теми Дрифт на Софійській площі: поліцейські за всім спостерігали – фото

На цей час тривають слідчі дії, спрямовані на встановлення всіх обставин та осіб, причетних до кримінального правопорушення,
– заявили у прокуратурі.

Що загрожує порушникам

  • обмеження волі до 5 років,
  • позбавлення волі до 4 років.

У Київській прокуратурі наголосили, що пам'ятник Богданові Хмельницькому, біля якого влаштували дрифт, є пам'яткою мистецтва ХІХ століття. Водночас розташований поруч Софійський собор – пам'ятка архітектури ХІ століття, що входить до Списку спадщини ЮНЕСКО.

Що відомо про скандал

  • Зранку 10 серпня на Софійській площі знімали рекламу для компанії Red Bull. Під час неї 2 автівки дрифтували пішохідною частиною площі та залишили сильні сліди від гуми. Відомо, що участь у зйомках брала співачка Alyona Alyona.
  • Київська міська державна адміністрація заявила, що дозволу на такі дії не давала. Ексміністр екології Ігор Шевченко казав, дозвіл видав заповідник "Софія Київська". Однак там все заперечують.
  • Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко обурився дрифт-шоу у центрі столиці. Він запропонував уявити таке видовище на площі Святого Петра у Ватикані.

Рекомендуємо "Ганьба і сором": українці засипають Red Bull гнівними коментарями після дрифту в Києві