Долю податку вирішує міська адміністрація. Наприклад, у Києві — 1%, тобто, більше 13 гривень за квадрат. При цьому, оподатковується загальна площа нерухомого майна.
Проте, як і минулого року, не оподатковуються квартири до 60 та будинки до 120 квадратних метрів. А власники більших помешкань мають заплатити лише за "зайві" метри. Якщо ж квартиру здають в оренду, то хазяїну доведеться платити за всю квадратуру, тут пільга не поширюється.
Сплачувати стягнення необхідно раз на рік, протягом 60 днів після отримання відповідного повідомлення від податкової. Його мають надіслати до 1 липня. Тоді і почнуть виникати нюанси, впевнені юристи. Наприклад, у разі сумісної власності розмір податку може не відповідати дійсності.
Юристи радять напряму вирішувати всі питання з податковою, або вже в судовому порядку. Проте, деяких власників нерухомості цей податок може і оминути, впевнені правозахисники. Так як стягнення нараховується на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Читайте також: Огляд доступних пропозицій на ринку нерухомості
А він, за словами юристів, не оновлювався вже багато років. Офіційно ж, податок не поширюється на учасників бойових дій, а також членів сімей загиблих на сході України і родини героїв "Небесної сотні".