Начальник управління цивільного захисту КМДА Роман Ткачук пояснив, що власник "шпаківні" жодним чином не йде на співпрацю з владою міста, а тому рятувальникам прийшлось заходити на місце виконання робіт через дах. Також додав: "Зараз рятувальники виконують роботу по розбирання цього бетону, цей бетон ще скріплений арматурою і потім будуть демонтувати ці конструкції".

До слова: Гончарук та Кличко обговорили незаконні забудови в Києві

Для знесення так званої "шпаківні" залучили 20 будівельників. А задля безпеки перехожих периметр охороняє поліція. Загрозливу надбудову зводили під погідливе мовчання ще з вересня.


Скандальна надбудова у центрі Києва

шпаківня київ майдан
Власниця "шпаківні" хоче продовжувати будівництво

За словами Романа Ткачука, зранку до рятувальників приходили адвокати горе-власника "шпаківні", мовляв, у них є документи на таке розширення квартири. Власниця каже те саме і навіть планує розширювати будівництво. Місцева ж влада називає надбудову незаконною.

Все, що каже власниця, нехай показує документи. Все це піде в суд, бо власниця ще буде компенсувати ті збитки, що нанесла місту і державі. Це беззаконня, беззаконням має займатися поліція,
– сказав радник голови КМДА Максим Бахмутов.

Поліція Шевченківського району вже відкрила провадження і розшукує власників резонансної надбудови.

"За статтею 356 – це самоправство. Санкція статті передбачає штраф до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до 2 років або арешт на строк до 3 місяців", – пояснила речниця поліції Шевченківського району Києва Анна Зубарєва.

надбудова київ шпаківня
Поліція розшукує власників "шпаківні"

шпаківня києва
Будівельники почали знесення надбудови

Експерт з будівництва розповів, що теоретично така надбудова можлива і може бути безпечною. Мовляв, у центрі столиці вистачає будівель з додатковими поверхами, які звели не так давно. Втім, до такої реконструкції варто готуватися дуже ретельно.

Необхідно зробити обстеження і ділянки, і самого будівництва. Проєктувальник має розробити проєкт, де враховує всі навантаження конструктивні на будівлю,
– наголосила виконавча директорка ТОВ "Будпроектекспертиза" Олена Орєхова.

Київська адміністрація вже заборонила проведення будівельних робіт на вулиці Софіївській, адже будинок розташований на території пам’ятки містобудування місцевого значення.