"Дійсно, вчора від 16:00 до 19:00 підрозділом ГУ Міндоходів у Києві проводилися слідчі дії щодо тих компаній, назви яких уже оприлюднені. Ці компанії, за нашими даними, не мають ніякого відношення до мережі "ВКонтакті", і ми не знали, що вони мають відношення до "ВКонтакті", проводилася перевірка компаній, вказаних в ухвалі суду", - повідомили у відомстві.

У повідомлені також зазначили, що час проведення слідчих дій залежатиме від керівників фірм і від слідства, але все буде відбуватися в рамках діючих законів.

Нагадаємо, технічний директор соціальної мережі "ВКонтакті" Микола Дуров заявив, що правоохоронні органи в Києві вилучили сервери компанії.

Він зазначив, що розслідується справа про відхід від сплати податків місцевої української компанії, яка до "нас ніякого відношення не має". "Але фінансові документи цієї компанії нібито можуть перебувати на цих серверах, тому їх вилучають для перевірки", - поскаржився він.

За його даними, міліція вилучила сервери соцмережі без будь-яких легальних причин.

У свою чергу засновник соцмережі Павло Дуров написав у себе у профілі, що ціна вилученого обладнання доходить до півмільйона доларів.

За його повідомлення, на вилучених серверах перебували "лише копії відео- та аудіоматеріалів, документів там не може бути суто теоретично".

"Сподіваюся, що наглядові органи України оперативно вирішать питання, пов'язане з цим зловживанням: страждають мільйони українських користувачів. Зі свого боку ми починаємо розширення нашого франкфуртського вузла", - додав він.