За версією британської газети The Daily Telegraph, художник входить до сотні геніїв сучасності, а його колекція коштує мільйони доларів. Точно її оцінити неможливо, адже Марчук майже не продає своїх робіт.

Свої картини художник називає дітками. Каже, що їх створення – це як народження. Його картини постійно експонуються в усіх куточках світу. Через унікальну техніку живописця, вражені глядачі можуть стояти біля одного полотна по кілька годин.

Влітку 2016 року Марчук передав 101 полотно своєму давньому другу-бізнесмену Ігору Дідковському. Той обіцяв презентувати роботи в найпрестижніших галереях світу.

Читайте також: Нереальна архітектура: українець переміг в міжнародному конкурсі

Як бізнесмену вдалось так швидко домовитись про виставку художник не розумів, адже в такі місця чергу треба займати за декілька років. Але європейський глядач картини Марчука так і не побачив.

Бізнесмен пояснював, що це форс-мажорні обставини. Повертати полотна автору теж не квапився. Третього лютого у художника здали нерви, він анулював довіреність і звернувся до правоохоронців.

Художник запідозрив, що його обдурили, а картини вкрали. Вартість його полотен сягає від 5 до десятків тисяч євро. Спеціалісти кажуть, що продати з аукціону роботи Марчука не вдалось би, а от на чорному ринку для зловмисників це не складає жодних проблем.

Після розголосу в пресі картини все ж таки знайшлись. Вони так і не виїхали з України. Привезли полотна до виставкової зали "Укрпошти" на Хрещатику. Там зараз також експонуються полотна митця.

Втрата картин сильно потрясла художника. З моменту їх зникнення Іван Марчук не брав жодного разу до рук пензля. Каже, що ці полотна були найкращими його роботами та він їх ніколи не продасть, а втрату прирівнює до спустошення себе.