У анонсовані зміни не відразу віриться. Усіх нинішніх інспекторів — звільнять. І наберуть нових. Не важливо, яка в тебе освіта, і взагалі, чи маєш ти вищу освіту. Важливе - бажання працювати, відсутність судимості, водійські права категорії B. І вік - від 21 до 35.
Ті, хто зараз працює в ДАІ, привілеїв не матимуть, конкурс проходитимуть як усі.
Патрульна служба повинна бути молодою
Патрульний виконуватиме не лише функції інспектора, але частково візьме на себе обов'язки дільничого. Тому бути молодим і рухливим для нього - життєва необхідність.
Теперішні ДАІ-шники, що не підходять за віком, зможуть спробувати себе в інших міліцейських службах. У Києві наберуть 2 тисячі патрулювальників. Конкурс шалений. За три дні було подано понад 13 тисяч заявок служити в патрульній поліції.
Це не дивно: зарплату пропонують у 6-8 тисяч. Анкети можна подати до 6 лютого онлайн, або у столичному будинку вчителя. Сюди приходять люди різних професій.
Перевірятимуть знання, психічний та фізичний стан кандидатів
Однак тоді випробування тільки почнуться. У переможців конкурсу перевірять знання, здоров'я, психічний та фізичний стан, відправлять на кількамісячні курси. І це ще не все.
У реформуванні Україні обіцяє допомогти Америка, і фахівцями, і фінансово. Щоправда, суму, про яку йдеться, посол США Джефрі Пайет так і не назвав.
У Хмельницьку вже 2 місяці експериментують
А тим часом, у Хмельницьку вже 2 місяці експериментують. Місто поділили на сектори. У кожному працюють об'єднані патрулі, що складаються з одного працівника державтоінспекції та двох - патрульної служби. місцеві задоволені.
Перші патрулі на вулицях Києва мають з'явитися влітку. Потім реформу почнуть поширювати на всю Україну. Зараз головне, аби зміни прийняв народ. У Грузії реформи піарили з допомогою новин, роликів, і навіть комп'ютерних ігор. В Україні поки що ДАІ-шники стають героями комедійних програм.