У Києві під посольством Білорусі зібралося понад 300 охочих проголосувати на виборах президента Білорусі. Однак, за даними екзит-полу, з них проголосувати вдалося лише 220. Про це в прямому ефірі повідомила кореспондентка 24 каналу.

Детальніше У Білорусі тривають президентські вибори: як проходить голосування

Люди у черзі очікували по кілька годин. Причиною є обмеження у зв'язку з коронавірусом. Проте самі виборці не виключали й навмисне затягування процесу.

Перед входом до дільниці людей перевіряли металошукачами, попереджали про заборону фотографувати та знімати на відео. На виборчій дільниці працювали дві кабіни для голосування.

Таких довгих черг в Україні не було на жодних попередніх виборах президента Білорусі. Люди розповіли, що прийшли, аби в їх країні нарешті відбулись зміни.

Як білоруси голосують в Україні: дивіться відео 24 каналу

Акція на підтримку виборів у Білорусі

В центрі Києва, на Майдані Незалежності, пройшла акція на підтримку білорусів та їхнього волевиявлення. У ній взяли участь громадські організації, політичні партії, активісти. Далі з центру столиці люди рушили до посольства Білорусі в Україні, в якому розташована й виборча дільниця.

Кілька сотень людей з плакатами чекали на офіційні результати виборів. Всі учасники акції підтримують волевиявлення в Білорусі. Однак не вірять у чесність та прозорість виборчого процесу. Адже Олександр Лукашенко вже 26 років залишається незмінним президентом Білорусі.

Білорусам потрібно пам'ятати, що сьогодні мовиться не про просто Тихановську, Бабарика, Цепкала. Мовить не просто про бюлетні, а про те, чи буде існувати національна держава Білорусь,
– наголосив учасник акції Павло.

Наразі вже підраховані результати екзит-полів, однак учасники акції заявили, що не збираються йти. Вони викликають посла, аби той поспілкувався з протестувальниками.

Кияни вийшли на підтримку волевиявлення у Білорусі: відео

Вибори президента Білорусі: що варто знати

  • 9 серпня у Білорусі відбуваються президентські вибори. Чинний президент Олександр Лукашенко намагається залишитися при владі. Сам він уже встиг проголосувати. Після цього заявив, що не допустить громадянської війни після виборів.
  • Голосування на 5 767 виборчих дільницях стартувало о 8:00 та завершиться о 20:00. Загалом очікується, що на цьогорічних виборах зможуть проголосувати приблизно 6,8 мільйона білорусів.
  • В ніч проти 9 серпня в Мінську з'явилась військова техніка. У місті помітили колони бронетранспортерів.
  • Напередодні виборів у Білорусі почалися переслідування та затримання опозиційних активістів, що викликало обурення у громадськості. У Мінську декілька разів збиралися мітинги та акції протесту, але їх розганяв ОМОН.