ОАСК вважає вимогу Портнова обґрунтованою, а рішення Київради протиправним. Про це повідомляє "Судова влада України" із посиланням на рішення суду.

Цікаво Це наші герої: У Раді відповіли Польщі та Ізраїлю щодо вшанування діячів ОУН-УПА

Судді вказали, що Київська міська рада нібито порушила процецедуру при ухваленні цього рішення.

Водночас у постанові суду наголошується, що рішення ОАСК ухвалил "виключно для збереження існуючого становища до розгляду справи по суті заявлених вимог, встановлення їх обґрунтованості".

Кого Київрада пропонувала вшанувати у 2020 році

 • 27 лютого 2020 року Київрада ухвалила постанову "Про відзначення на території Києва пам'ятних дат і ювілеїв у 2020 році". У постанові мовилось про святкування:
 • 130 років від дня народження Івана Полтавця-Остряниці, військового діяча, полковника Армії Української Держави;
 • 6 лютого – 100 років від дня народження Василя Левковича, військового діяча, полковника УПА;
 • 20 лютого – 115 років від дня народження Уласа Самчука, письменника публіциста, журналіста;
 • 24 лютого – 110 років від дня народження Василя Сидора, військового і політичного діяча, полковника УПА;
 • 5 травня – 120 років від дня народження Володимира Кубійовича, вченого, історика географа, енциклопедиста, громадського і політичного діяча, організатора та головного редактора "Енциклопедії українознавства";
 • 12 листопада - 100 років від дня народження Василя Галаси, політичного і військового діяча, полковника УПА;
 • 12 грудня - 130 років від дня народження Андрія Мельника, політичного і військового діяча, голови Проводу Організації українських націоналістів.

3 грудня 2019 року року Верховна Рада прийняла постанову про відзначення пам'ятних дат і ювілеїв.

Реакція Польщі та Ізраїлю на вшанування в Україні діячів ОУН-УПА

 • Посол Ізраїлю Джоель Ліон і посол Польщі Бартош Ціхоцький спільно висловили стурбованість тим, що 24 грудня Львівська обласна рада ухвалила постанову, спрямовану на виділення державних коштів на вшанування пам’яті лідера ОУН Андрія Мельника, міністра УНР і письменника Івана Липи та його сина Юрія Липи – одного з ідеологів українського націоналізму.
 • Також дипломати засудили те, що Київська міська державна адміністрація 1 січня на своїй будівлі "виставила банер із зображенням Степана Бандери".
 • При цьому, вони зазначили, що в Україні вшановують людей, які "активно пропагували етнічні чистки", не уточнивши кого мають на увазі.
 • Польським дипломатам також не сподобались натяки речниці МЗС України Катерини Зеленко щодо дій Ізраїлю та Польщі в інтересах Росії. Вони вказали, що "Польща та особисто посол Ціхоцький багато разів доводили своє негативне ставлення до агресії РФ проти України.
 • Після цього у Верховній Раді відреагували на заяви послів Ізраїлю та Польщі в Україні щодо вшанування діячів ОУН-УПА. Депутати вважають, що посли висловили неправдиві твердження у своїх заявах.

До теми Культ Бандери і Мельника: Посольство Польщі обурене через слова речниці МЗС про діячів ОУН-УПА

Хто такий Андрій Портнов?Колишній нардеп та член команди експрезидента-втікача Віктора Януковича. В Україні проти нього заводили кримінальні провадження за держзраду. ГПУ розшукувала Портнова за звинуваченням у причетності до масових убивств активістів на Майдані 2014 року. Інша справа порушена через крадіжку – розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем та владою.

Також Портнов перебував під санкціями ЄС, але його вилучили зі списку, коли він виграв у судовій справі "Портнов проти Ради ЄС".

Портнов відомий своїми скандальними висловлюваннями на адресу журналістів. Раніше Портнов вже називав помийними ямами видання "Новое Время", "Громадське", "Радіо Свобода" та "24 канал".