А вже під час Другої світової війни його працівники вправно майстрували дорожні міни для потреб фронту. Війна закінчилася, про міни забули, натомість у 50-х роках з конвеєра зійшли перші вітчизняні магнітофони "Днепр-2" та "Днепр-3".

Усього за 5 років обсяги виробництва зросли до 10 тисяч у рік. Ще за 20 років завод презентував прославлені магнітофони "Маяк", якість звучання яких не поступалася закордонним аналогам. У 1980 завод запустив у виробництво перші касетні магнітофони. 40 тисяч одиниць щороку - це був зірковий час "Маяка".

З розпадом Радянського Союзу Маяк програв конкуренцію корейським магнітофонам та опинився на межі банкрутства. Та 5 років тому історія повторилася. Завод знову почав випускати зброю. На цей раз снайперські гвинтівки ручної перезарядки VPR-308 і 338 та штурмові самозарядні гвинтівки MZ-10 і 15.

Зброя відповідає міжнародним стандартам і значно дешевша від західних аналогів. У 2013 році продажі зброї сягнули 51 млн гривень, з яких 22 мільйони - експорт в Африку, Південно-Східну Азію та Туреччину. У найближчих планах потроїти виробництво до 5 тисяч гвинтівок у рік.