Про це повідомили 1 вересня у Генеральному управлінні безпеки узбережжя Туреччини. Наразі Lady Zehma перебуває у бухті Бебек у Стамбулі.

До теми росія може не погодитися продовжувати "зернову угоду" й заявила про це на Радбезі ООН

На місце інциденту прибули рятувальні турецькі катери та буксири. Причиною поломки став штурвал. На борту Lady Zehma є 3 тисячі тонн кукурудзи для Італії.


Судно Lady Zehma заблокувало Босфор / Скриншот карти


На борту судна була кукурудза / Фото Генерального управління безпеки узбережжя Туреччини

Судно перебуває у Туреччині / Фото Генерального управління безпеки узбережжя Туреччини

Що відомо про судно

Lady Zehma – це генеральний вантажний корабель. Його побудували у 2005 році. Він плаває під прапором Панама. Ширина судна становить 29 метрів, а довжина – 173 метри. З українського порту "Чорноморський" корабель відправився 30 серпня.

На інцидент відреагували російські пропагандисти. Вони брешуть, що причиною перебування судна на мілині є не технічні проблеми, а вантаж, який перевозить корабель.

До речі Важливий внутрішній момент, – Братчук припустив, чому росія не зриває зернову угоду

Скільки зерна вдалось вивезти з України

З початку серпня Україна відновила експорт зерна. Запрацювали 3 порти – "Одеса", "Чорноморський" та "Південний". Експертка з торгівлі зерном, менеджерка компанії Maxigrain Олена Нероба розповіла, що кораблі з українською продукцією потрапили не лише до найближчих країн, але й до Китаю та Індії.

Станом на 30 серпня Україну залишили вже 60 кораблів. На їхніх бортах загалом було до 1,5 мільйона тонн. Це більш ніж удвічі менше, ніж можемо експортувати в цей період року.

Нероба зазначила, що до 24 лютого експорт аграрної продукції давав Україні 40% надходження валюти від усіх експортних операцій.

Зверніть увагу – президент Зеленський звернувся до українців 1 вересня: дивіться відео