Про це 24 каналу повідомила експертка з торгівлі зерном, менеджерка компанії Maxigrain Олена Нероба. За її словами, позитивним сигналом є те, що кораблі з українською продукцією пішли не тільки до найближчих країн, а й до Китаю та Індії.
Зверніть увагу Детективна історія з ліванського порту, – Осташ про арешт судна з українським краденим борошном
Скільки зерна вже вивезли з України
Нероба розповіла, що до війни експорт аграрної продукції, як сировини, так і продуктів із додатною вартістю, давали Україні до 40% надходження валюти від експортних операцій.
Торгівля аграрною продукцією займала 17% у структурі ВВП України. З початком активної фази війни росії проти України основна артерія для експорту – чорноморські та азовські порти – були заблоковані,
– заявила експертка.
Вона нагадала, що в рамках зернового коридору з 1 серпня Україна розпочала експорт зерна з трьох найбільших портів – "Одеса", "Чорноморський" та "Південний".
Нині, включно з тими 6 кораблями, які вийшли цього ранку, Україну залишили вже 60 кораблів. Загальний тоннаж продукції наближається до 1,5 мільйона тонн,
– повідомила Нероба.
За словами експертки, це набагато менше, ніж зазвичай Україна експортувала наприкінці серпня. Зокрема, більш ніж удвічі менше, ніж ми можемо експортувати в цей період року. Але ситуація щодня стає більш оптимістична.
Нероба про експорт зерна з України: дивіться відео
"У країну буде надходити валютна виручка"
Нероба заявила, що ще майже 20 кораблів уже стоять на завантаженні. Мовиться про кораблі різної тоннажності. Це свідчить про готовність судновласників прийняти військовий ризик, адже вони бачать потенційний попит від покупців.
На сьогодні до України прямує 70 кораблів на завантаження української продукції. Це для України дуже добре. Це означає, що в країну буде надходити валютна виручка,
– наголосила вона.
Тобто, зауважила експертка, українські фермери, які вклали свої гроші та виростили врожай минулого сезону, але не змогли його продати й отримати гроші, зможуть нарешті реалізувати цю продукцію.
До того ж, додала Нероба, позитивним сигналом є те, що пішли кораблі не тільки в найближчі країни, а й уже прямують до Китаю, до Індії з олією.
Наявність таких угод свідчить про те, що Китай, який найменш ризикований із покупців на всьому ринку, вже готовий повернутися до української продукції,
– сказала експертка.
Поки що, додала вона, контрактів менше, ніж зазвичай буває в цей період. Але все йде до того, що Україна буде чи не єдиною країною в Північній півкулі, у якій буде достатньо кукурудзи на експорт, незважаючи навіть на те, що посівні площі суттєво скоротилися через окупацію. Адже українській кукурудзі сприяли погодні умови, на відміну від Європи та США.
Що відомо про відновлення експорту українського зерна
- У рамках "зернових угод" про безпечне транспортування української агропродукції 7 серпня з портів Одещини вийшли ще 4 судна із зерном. Вони перевозять майже 170 тисяч тонн зерна та прямують до Італії, Китаю та Туреччини.
- 8 серпня продовжилася місія з вивозу українського зерна до портів Туреччини та Італії. Ще 2 судна вийшли з портів України.
- Судно, яке перевозить українське зерно, вперше від лютого прибуло до Африки. Зерно вже розвантажують у порту Джибуті.
До речі – як експорт зерна вплине на курс валют: дивіться відео