Кабінет міністрів повинен затвердити пакет заходів на надзвичайному засіданні 20 жовтня. У разі ухвалення вони наберуть чинності 21 жовтня.

Не пропустіть Сідней скасовує карантин для вакцинованих

Перелік карантинних обмежень у Латвії

Крішьяніс Каріньш заявив, що обмеження діятимуть протягом чотирьох тижнів, до 15 листопада. Водночас уряд Латвії прийняв рішення з 20:00 до 5:00 ввести комендантську годину.

Осінні канікули продовжили на один тиждень, а після 1 листопада 1 – 3 класи навчатимуться в школі, інші підуть на віддалене навчання ще на 2 тижні.

Водночас продовжують працювати дитсадки. Натомість навчання у вишах і професійних навчальних закладах проводитимуть віддалено. Також уряд Латвії ухвалив такі рішення:

  • зачинити всі магазини, крім тих, що забезпечують продаж товарів першої необхідності;
  • обмежити надання послуг (зокрема, закриють перукарні, салони краси і заклади громадського харчування);
  • заборонити спортивні, розважальні та культурні заходи (кіно, театр, концерти);
  • ввести обмеження на збори, а також ліміти на пересування людей з різних домогосподарств в одному автомобілі.

У Латвії визнали, що вакцинація провалилася

Обмеження на подорожі для латвійців наразі не вводять. За словами Крішьяніса Каріньша, наразі жителі Латвії більш небезпечні для інших країн, ніж іноземці для латвійців.

Читайте також У Німеччині планують скасувати надзвичайний стан через COVID-19

Окрім того, відновлять програми допомоги, зокрема, мовиться про так звані виплати з простою. Крішьяніс Каріньш та Даніель Павлютс, глава Міністерства охорони здоров'я Латвії, визнали, що процес вакцинації в країні фактично провалився, і це стало причиною для введення обмежень.

Після 15 листопада у Латвії планують відновити роботу магазинів, постачальників послуг, дозволити приватні та публічні заходи.