Лава вулкана спинилася за декілька сотнів метрів від міста. Люди, що проживають на околицях, у паніці залишають свої домівки, рятуючись від вулкану.

Важливо Українські миротворці перебувають неподалік вулкану, який прокинувся у Конго

Вулкан доходить до міста Гома

Жерло вулкану розташоване лише за 10 кілометрів від міста. Після того, як почалося перше виверження люди у паніці самоорганізувалися та стали залишати місто. Деякі місцеві жителі скаржились на відсутність офіційної інформації від влади.

Станом на полудень 23 травня досі офіційних повідомлень про жертви під час виверження немає. До того ж незрозуміло, скільки будинків вже було пошкоджено.

Тим часом влада сусідньої із Конго Руанди заявила, що близько 3 тисяч людей вже офіційно переправилися з Гоми. Державні ЗМІ країни заявили, що їх розміщуватимуть у школах та храмах.

Міністр зв'язку Патрік Муяй написав у своєму твітері, що інтенсивність потоку лави сповільнилася, а оцінка гуманітарної ситуації триває.

У соцмережах тим часом діляться вражаючими фото виверження і запустили хештег із закликом підтримати мешканців Гоми – #PRAYFORGOMA.

Лава тече у напрямку лісу

Репортер ВВС повідомляє, що більша частина лави наразі рухається в напрямку лісу, оминаючи місто. Потік зупинився неподалік від міжнародного аеропорту, перед тим зруйнувавши декілька будинків і територію цвинтаря.

Що відомо про вулкан Ньїрагонго?

Це один з найактивніших вулканів у світі і вважається одним з найнебезпечніших. Останнє руйнівне виверження вулкана Ньїрагонго відбулося 17 січня 2002 року. Тоді розпечена лава знищила 40% міста Гома, забрала життя 250 людей і залишила без даху над головою 120 тисяч осіб.

Дані на основі Вікіпедії

Виверження вулкану у Конго: головне

  • Вулкан Ньїрагонго почав вивергатися 22 травня.
  • Небо в регіоні одразу ж засяяло червоними спалахами, а люди почали у паніці збирати речі для евакуації.
  • У місті Гома розташована база українських миротворців: 18 окремий вертолітний загін ЗСУ виконує завдання у складі Місії ООН у ДР Конго з 1 грудня 2012 року.
  • Командування загону 22 травня через виверження вирішило евакуювати особовий склад, озброєння та військову техніку у безпечне місце. Втім, наступного дня усіх повернули на місце.
  • Подальші дії українців залежатимуть від ситуації, а також від рекомендацій вулканологів та рішень керівництва Місії ООН.