Це 24 Каналу зауважив генерал української армії, голова Служби зовнішньої розвідки (у 2005 – 2010 роках) Микола Маломуж. За його словами, також Владіміру Путіну вигідні напад ХАМАС на Ізраїль та конфлікт між Венесуелою та Гаяною.

Читайте також Кремль готує "гібридну війну" у Молдові, – в ISW вказали на ознаки підступного плану Москви

Погрози Лаврова

Микола Маломуж зазначив, що глобальний проєкт Росії – це розпалювання ситуації між Ізраїлем та арабським світом. Хезболла, Ісламський джихад разом з Іраном співпрацюють з Росією. Там перебувають спецслужби Росії як консультанти. Можливо, вони навіть керують цими терористичними організаціями. Вони розпочали атакувати Ізраїль.

Однак Росії не вдалося повністю досягнути усіх цілей цим проєктом. Тому зараз країна-агресорка намагається розпалити ситуацію з Молдовою, звинувачуючи її, що вона рухається до ЄС та НАТО, підтримує Україну.

У Кремлі були впевнені, що мають великий вплив на Молдову, однак це не так. Президентка Майя Санду заявляє про підтримку України, що, звісно, дуже не подобається Росії.

Лавров намагається погрожувати, що якщо буде ефективна інтеграція Молдови до ЄС та НАТО, то це буде приводом для початку нової ескалації і в самій Молдові, і між Росією та НАТО, ЄС. У Росії хочуть знайти ще одну вісь протистояння локального типу. Це не буде глобально,
– пояснив генерал.

Коротко про погрози Росії у бік Молдови

  • Голова МЗС Росії Сєргєй Лавров 30 листопада на міністерському засіданні ОБСЄ в Македонії публічно погрожував Молдові. Він традиційно спробував звинуватити Захід у проблемах Росії та заявив, що начебто Молдові заготована доля "наступної жертви у розв'язаній Заходом гібридній війні проти Росії".
  • МЗС Молдови відреагувало на заяву Лаврова та назвало її частиною ворожих дій, які Росія намагається протягом останніх 30 років здійснити проти цієї країни. Також там наголосили, що Молдова йде європейським шляхом та наполягає на негайному й беззастережному виведенні російських військ зі своєї території.
  • В Інституті вивчення війни зазначили, що заява Лаврова прозвучала не просто так. Кремль готується знову розхитати Молдову зсередини, аби у такий спосіб відвернути увагу світу від війни в Україні.