Протягом дня на міністерському засіданні ОБСЄ в Македонії вже вдруге стався дипломатичний скандал за участю Сергія Лаврова. Голова МЗС Росії 30 листопада спочатку істерив через демарш української делегації. А після цього посіпака Владіміра Путіна став публічно погрожувати Молдові.

До теми "Не треба боятися діалогу": глава МЗС Австрії похвалив за запрошення Лаврова на зустріч ОБСЄ

Що наговорив Лавров

Міністр закордонних справ країни-агресорки традиційно спробував звинуватити західні держави в усіх проблемах Росії. При цьому він пригрозив Молдові.

По суті, Молдові заготована доля наступної жертви у розв'язаній Заходом гібридній війні проти Росії,
– сказав Лавров.

Він також звинуватив Захід у "торпедуванні" плану Москви щодо врегулювання придністровського конфлікту. Крім цього Лавров заявив, що західні країни нібито вбивають формат "5+2".

Як відреагувала Молдова

МЗС Молдови назвало заяву Лаврова частиною ворожих дій, які Росія намагається протягом останніх 30 років здійснити проти цієї країни. Офіційний Кишинів зауважив, що західні партнери допомагали Молдові успішно долати ці загрози.

Також дипломатичне відомство звернулося до Лаврова. Там наголосили, що Молдова незворотно йде європейським шляхом та наполягає на негайному й беззастережному виведенні російських військ зі своєї території.

У Македонії Росію кілька разів поставили на місце

  • Спочатку держсекретар США Ентоні Блінкен відмовився зустрічатися з Лавровим. Він провів кілька робочих зустрічей та поїхав перед візитом голови МЗС Росії.
  • Потім на саміті ОБСЄ голова МЗС Данії Ларс Льокке Расмуссен назвав оманливими заяви Лаврова. Він також викрив Росію на спробі перекласти відповідальність за свої дії на Захід. А ще дипломат звинуватив державу-терориста у прагненні розділити Європу на сфери впливу.
  • Після цього на зустрічі ОБСЄ по Росії пройшовся із критикою голова МЗС Люксембургу Ксав’є Беттель. Він заявив, що держава-терорист зруйнувала культурні, політичні та економічні відносини, які будували з нею європейські країни. Також міністр назвав кремлівські наративи неправильними.