На думку Рєзнікова, таким чином США фактично хочуть бути нашими партнерами у перемозі над Росією. Про це він заявив під час єдиного телемарафону, повідомляє 24 канал.

До теми США нададуть Україні додаткове озброєння та обладнання на ще 150 мільйонів доларів

Він пригадав, події другої світової війни, коли рішення США вступити у війну проти Гітлера змінило історію. Він також заявив, що як Черчилль тоді переконав США надати допомогу, так сьогодні й Володимир Зеленський переконав Штати надати Україні підтримку.

Міністр оборони також зауважив, що ленд-ліз – це по суті участь у війні, але без залучення військових.

Ленд-ліз це ще одне підтвердження прийняття рішень в Білому домі, в Капітолії, що вони принципово хочуть бути нашими партнерами в цій перемозі... Ленд-ліз – це, по суті, участь у цій війні, налаштована на перемогу. Прагматизм американців нам з вами відомий – вони точно хочуть перемогти,
– додав Резніков.

Він також підкреслив, що остаточний текст ленд-лізу ми побачимо тоді, коли його підпише Байден. Найбільша його частка всім відома – це озброєння. Але також там може бути фінансування та гуманітарна допомога.

Для чого потрібен ленд-ліз

Він надасть президенту США розширені повноваження щодо оборонної допомоги Україні. Таким чином без зайвої бюрократії можна швидко передавати будь-яку зброю – від патронів та танків до літаків і ППО. Тобто Україна подає запит, Білий дім його розглядає й після схвалення одразу передає в Україну. Усі фінансові питання та борги вирішуватимуть вже тоді, коли це буде на часі.

  • Палата представників Конгресу США 28 квітня проголосувала за ленд-ліз для України. Рішення підтримали 417 голосами, а проти виступили лише 10 людей.
  • Тепер документ повинен підписати Джо Байден. Ходять чутки, що президент США планує це зробити 9 травня – в "особливий" для Росії день.
  • За словами Володимира Зеленського, програма ленд-лізу допоможе Україні та всьому вільному світу подолати ідейних спадкоємців нацистів, які розв'язали війну на українській території.
  • Голова Офісу Президента Андрій Єрмак також вважає, що надання ленд-лізу означає, що США впевнені у перемозі України над Росією.

Вас може зацікавити – Байден підпише ленд-ліз для України 9 травня: дивіться відео