Ці танки вже зняли з озброєння. Тепер їх очистять від пилу та доведуть до повної бойової готовності.

Зверніть увагу Шольц у шоці: "загони Путіна" пообіцяли кожному, хто спалить Leopard, по футболці

Очікують, що перші Leopard 1A5 зможуть надійти в Україну вже упродовж декількох місяців.

Німеччина погодилася надати Україні Leopard 1

Офіційний Берлін готовий надати Україні Leopard 1. Мовиться про танки, які відремонтують компанії Rheinmetall і FFG. Загалом на двох вони мають 187 Leopard 1.

В ідеалі перші основні бойові танки Leopard 1 повинні надійти в Україну вже цього літа, але більшість, ймовірно, вдасться поставити не раніше 2024 року,
– мовиться у повідомленні.

Наразі прогнозують, що в Україну у 2023 році можуть надійти 20 – 25 танків Leopard 1 від Rheinmetall.

Раніше Володимир Зеленський подякував Німеччині за рішення щодо танків Leopard 1. Його офіційний Берлін ухвалив у 2023 році.

Українським воїнам потрібні танки, щоб звільнити міста й села від російських окупантів.

Кулеба подякував за рішення Данії

Пізно ввечері міністр закордонних справ Данії Ларс Люкке опублікував у твітері допис. Він стосувався того, що країна спільно з союзниками прагне передати нашій державі танки.

Щойно сказав нашому другові та союзнику з України Дмитру Кулебі, що Данія разом з Німеччиною та Нідерландами створить ініціативу Leopard 1. Очікуйте початкової пожертви у принаймні 100 танків. Треба зробити все можливе, щоб допомогти українцям захистити свою країну,
– наголосив він.

Дмитро Кулеба відреагував блискавично швидко. Він подякував Данії, Німеччині та Нідерландам. Міністр внутрішніх справ підкреслив, що зміцнення нашої держави – "найкраща інвестиція у нашу спільну європейську безпеку".

Глава МЗС зауважив, що проводив телефонну розмову з Ентоні Блікеном. Вони обговорили нову військову допомогу для України, санкції проти Росії. Також мовилося про підготовку важливих заходів, пов'язаних з річницею повномасштабного вторгнення.

Росія грубо помиляється, якщо думає, що хтось втомиться боротися зі злом, яке вона несе,
– підкреслив Кулеба.

До слова, від Німеччини ми невдовзі отримаємо перші танки Leopard 2. Як зазначив міністр оборони Борис Пісторіус, це має статися наприкінці березня. Наразі ж українські військові повинні пройти навчання, щоб ефективно керувати машинами.