Згідно з офіційним документом саміту, з яким ознайомилося видання, лідери домовилися, що на основі щорічного звіту лідери ЄС проводитимуть дебати.

Дивіться також Шольц переконаний, що усі 27 країн ЄС нині схвалять виділення 50 мільярдів допомоги Україні

"Угода була досягнута після того, як сьогодні вранці найвпливовіші політики блоку зустрілися з прем'єром Угорщини Віктором Орбаном", – повідомило видання.

Хто саме говорив з Орбаном

Вижання Index пише, що напередодні саміту, увечені 31 січня лідери Італії та Франції Джорджія Мелоні та Емманюель Макрон провели зустріч з угорським прем'єром Віктором Орбаном.

Орбан провів переговори з Мелоні та Макроном у рамках підготовки до саміту ЄС у четвер, головне питання якого – схвалення чотирирічної програми фінансової допомоги Україні на 50 мільярдів євро, – цитує видання керівника пресслужби угорського прем'єра Берталана Хаваші.

Сам глава уряду Угорщини у себе у фейсбуці оприлюднив спільне фото з Мелоні, яке лаконічно підписав: "Зустріч з прем'єр-міністеркою Джорджією Мелоні напередодні саміту ЄС". А ось про зустріч з французьким президентом Орбан у своїх соцмережах не повідомляв.

Країни ЄС схвалили рішення одностайно: головне

  • Прес-секретар голови Євроради Шарля Мішеля підтвердив, що прем'єр Угорщини Віктор Орбан дав "зелене світло" після серії зустрічей минулої ночі та сьогодні вранці з прем’єр-міністрами Італії, Франції та канцлером Німеччини.
  • Тобто, усі лідери Європейського Союзу погодили допомогу для України в розмірі 50 мільярдів євро. А це 17 мільярдів прямої допомоги та 33 мільярди у вигляді кредитів, які Київ отримає у наступні 4 роки.