24 Канал спільно із партнером Pepsi розповідає про найкращого тренера в історії Ліги чемпіонів Карло Анчелотті. Італієць є єдиним коучем, якому вдалось виграти турнір аж чотири рази.

До теми Гвардіола у глибокому нокауті: як Ліга чемпіонів перетворилась у турнір імені Карло Анчелотті

Ба більше, цього річний фінал стане для "Тата Карло" аж шостим в кар'єрі. 1 червня його Реал протистоятиме дортмундській Боруссії. Пропонуємо згадати, як склалися п'ять минулих фіналів Ліги чемпіонів для Карло Анчелотті.

2003 рік. Ювентус – Мілан 0:0 (пен. – 2:3)

До призначення у Мілан у 2001-му Анчелотті непогано попрацював із Пармою та Ювентусом. Проте саме на чолі "россонері" Карло став наставником з приставкою "топ". У сезоні 2002-2003 він показав еталон турнірної тактики, витративши мінімум зусиль для досягнення мети.

У двох групових раундах Мілан стартував з чотирьох перемог, чим забезпечував собі прохід далі та дозволяв собі програти два останні матчі. В плей-оф "россонері" пройшли Аякс, а у півфіналі примудрились вибити Інтер суто за правилом виїзного голу (0:0, 1:1).

Хоча обидві гри пройшли на одному і тому ж стадіоні. До слова, вирішальний гол "на виїзді" забив Андрій Шевченко. Що стосується фіналу, то там на Мілан чекало ще одне італійське дербі проти Ювентуса.

Варто знати Повернення дортмундців після 11-річної перерви: як Боруссія вже грала у фіналах Ліги чемпіонів

Команди вирішили зіграти обережно та довели гру до нульової нічиї та серії пенальті. Там на висоті були воротарі, Буффон та Діда на двох відбили 5 з 10-ти ударів. Втім Мілан бив краще, а вирішальний удар з позначки реалізував саме Шевченко. Таким був перший трофей ЛЧ для Анчелотті.

Відеоогляд фіналу Ліги чемпіонів-2003:

2005 рік. Мілан – Ліверпуль 3:3 (пен. – 2:3)

Голи: Мальдіні, 1, Креспо, 39, 44 – Джеррард, 54, Шміцер, 56, Алонсо, 60.

За два роки Карло отримав прекрасну нагоду вдруге підняти над головою "вухатого". Мілан програв лише один матч в групі, де були Барселона, Шахтар та Селтік, а в плей-оф виграли 5 з 6-ти матчів проти Манчестер Юнайтед, Інтера та ПСВ.

У фіналі доля підкинула "россонері" сенсаційний Ліверпуль, який мало хто очікував побачити у Стамбулі. Тим не менш, команди видали божевільний матч, який Андрій Шевченко пізніше назве найгіршим у його кар'єрі.

Мілан у першому таймі зробив все, щоб подарувати Анчелотті другий Кубок. На перерву команди пішли за рахунку 3:0, проте старт другого тайму італійці капітально провалили. Вже на 60 хвилині рахунок був рівний завдяки голам Джеррарда, Шміцера та Алонсо.

Ініціативою і далі володів Мілан, проте англійці вистояли та довели гру до серії пенальті. А головним антигероєм зустрічі можна назвати як раз Шевченка. В екстратаймі Андрій не реалізував божевільний момент з пари метрів, а в серії схибив вирішальний пенальті, чим подарував трофей Ліверпулю.

Як Мілан та Ліверпуль влаштували голепад:

2007 рік. Мілан – Ліверпуль 2:1

Голи: Індзагі, 45, 82 – Куйт, 89.

Ще через два роки Анчелотті знову дістався фіналу, але вже без Шевченка. Цього разу хода Мілана була не така впевнена, команда взяла лише 10 очок в не найсильнішій групі з Ліллем, АЕКом та Андерлехтом.

У плей-оф же "россонері" доволі проблемно проходили Селтік, Баварію та Манчестер Юнайтед. А у вирішальній битві доля подарувала "Татові Карло" можливість взяти реванш у Ліверпуля. Гра була не такою яскравою, як за два роки до цього. Втім Мілан врятував геніальний Індзагі.

Піппо оформив дубль після ударів зі штрафного та виходу сам на сам із Рейною. Ліверпулю вдалось відквитати один гол в кінці зустрічі, але зрештою команда Бенітеса капітулювала. Карло таки помстився мерсисайдцям та здобув другий для себе Кубок.

Відео реваншу Анчелотті проти Ліверпуля:

2014 рік. Реал – Атлетіко 4:1

Голи: Рамос, 90+3, Бейл, 110, Марсело, 118, Роналду, 120 (пен) – Годін, 36.

У 2009 році Анчелотті залишив Мілан, після чого з перемінним успіхом працював у Челсі та ПСЖ. У 2013-му італійця запросили в Реал і саме Карло вдалось зламати прокляття "Десіми". Після здобуття дев'ятого для себе трофея Ліги чемпіонів у 2002-му Реал тривалий час не міг виграти ювілейний Кубок.

Клуб витрачав великі кошти на гравці, але все було марно до приходу "Тата Карло". Реал взяв 16 очок в групі, а потім на одному диханні пройшов "німецький шлях" у плей-оф. Мадридці виграли 5 з 6-ти зустрічей проти Шальке, Боруссії Дортмунд та Баварії.

До теми Гарячі камбеки в Лізі чемпіонів: як команди виходили у фінал після поразки у першому півфіналі

У фіналі на мадридців чекали сусіди по місту Атлетіко, який лише у 1974-му грав у фіналі. Підопічні Сімеоне максимально ефективно використовували свої сильні сторони в захисті та завдяки голу Годіна перед перервою були вкрай близькі до перемоги.

Переломним моментом став гол Рамоса на останній компенсованій хвилині до другого тайму. Іспанець точно замкнув подачу з кутового та перевів зустріч в екстратайми. Зрештою психологічна перевага вже була на боці Реала, тому "бланкос" за рахунок вищого класу гравців добили Атлетіко та обійшлись без серії пенальті.

Мадридське дербі у фіналі 2014 року:

2022 рік. Ліверпуль – Реал 0:1

Втім вже за рік після оформлення "Десіми" Анчелотті залишив Реал та пішов "гуляти Європою". Карло потренував Баварію, Наполі та Евертон, але у 2021-му повернувся у Реал. І знову виграв Лігу чемпіонів у перший же сезон!

При цьому на старті багато хто критикував Анчелотті за домашню поразку проти Шерифа (1:2), проте інші п'ять ігор групи проти Інтера, Шахтаря та тих же молдован Реал виграв. А у плей-оф "бланкос" влаштували парад вольових проходів дуже складних суперників.

Мадридці пройшли ПСЖ після поразки 0:1 у першій грі. Далі був Челсі, якому після поразки 1:3 на "Стемфорд Брідж" дали з аналогічним рахунком тріумфувати на "Сантьяго Бернабеу". Проте в екстратаймі гол Бензема дозволив Реалу вийти у чвертьфінал.

Там же у битвах з Манчестер Сіті все складалось проти Реала – поразка 3:4 вдома та гол Мареза в кінці зустрічі у Манчестері. Втім Мадрид дивом зробив камбек! У компенсований час Родріго забив двічі та перевів зустріч у екстратайми, а там вже фол Діаша на Бензема призвів до пенальті, який Карім і реалізував.

Варто знати Всі фінали Ліги чемпіонів Юргена Клоппа: як німець став ідолом Боруссії та Ліверпуля

Навіть попри це Реал був андердогом у битві з Ліверпулем Юргена Клоппа. Але мало хто сумнівався, що з таким характером у мадридців буде як мінімум не менше шансів ніж у суперника. Зрештою ініціативою і справді володів Ліверпуль, проте реалізація англійців була жахливою.

До всього цього в ударі був Тібо Куртуа, який здійснив аж 9 сейвів. А перемогу Реалу приніс єдиний гол Вінісіуса в середині другого тайму. Саме так Анчелотті вдруге помстився Ліверпулю та став абсолютним рекордсменом за кількістю Кубків чемпіонів. Тепер же у битві із Боруссією "Тато Карло" спробує ще більше розвинути успіх.