24 Канал спільно із партнером Pepsi розповідає про найвідоміші камбеки в історії Ліги чемпіонів. Турнір пам'ятає чимало випадків, коли команда програвала в першому матчі 1/2 фіналу, але все одно проходила у фінал.

Цього року подібне може провернути ПСЖ. Команда Луїса Енріке вже проходила Барселону у чвертьфіналі після поразки у першій грі (2:3). Тепер же в 1/2 фіналу парижани мінімально поступились дортмундській Боруссії (0:1).

Загалом в історії турніру було сім випадків, коли команда виходила у фінал після поразки у першому матчі. Згадуємо, як це було у минулих випадках.

Сезон 1995-1996

• Аякс – Панатінаїкос 0:1 (Важиха, 87)
  • Панатінаїкос – Аякс 0:3 (Літманен, 4, 77, Вутер, 86)

У 1996-му Аякс був одним із фаворитів Ліги чемпіонів, адже проходив дистанцію у статусі чинного чемпіона турніру. Втім у півфіналі підопічні ван Гаала ледь не облажалися із сенсаційним Панатінаїкосом. Греки змогли вирвати перемогу в Амстердамі в кінці зустрічі.

Проте у Афінах Аякс був зовсім іншим. Літманен відновив паритет по двох зустрічах вже на 4 хвилині. А під завісу гру той же Ярі, а також Нордін Вутер довели рахунок до розгромного (3:0). У фіналі ж амстердамці дали бій Ювентусу, але все у серії пенальті поступився італійцям.

Як Аякс бив Панатінаїкос на виїзді:

Сезон 2002-2003

• Реал – Ювентус 2:1 (Роналдо, 23, Роберто Карлос, 73 – Трезеге, 45)
  • Ювентус – Реал 3:1 (Трезеге, 12, Дель П'єро, 43, Недвед, 73 – Зідан, 89)

У 2003 році суперником Мілана Андрія Шевченка цілком міг стати зірковий Реал. Команда Дель Боске у домашній грі з Ювентусом домінувала, але вирвати перемогу змогла в середині другого тайму зусиллями Роберто Карлоса.

В Турині ж картина була зовсім іншою. Підопічні Ліппі вже до перерви забили двічі, що влаштовувало для проходу у фінал. Втім "б'янконері"ще і розвинули успіх завдяки м'ячу Недведа, тому гол престижу від Зідана не став проблемою.

Камбек Ювентуса проти Реала:

Ювентус тоді вийшов у четвертий фінал ЛЧ за вісім років, але там після "нулів" в основний час поступився Мілану в серії пенальті. Саме Андрій Шевченко і реалізував вирішальний удар з одинадцятиметрової позначки.

Сезон 2006-2007

• Челсі – Ліверпуль 1:0 (Джо Коул, 29)
  • Ліверпуль – Челсі 1:0, пен – 4:1 (Аггер, 22)

Челсі та Ліверпуль бились у півфіналі 2005 року, коли "червоні" пройшли у стамбульський фінал завдяки голу-фантому Луїса Гарсії. За два роки після цього підопічні Моуріньо були налаштовані на реванш і мали всі підстави для цього після мінімальної перемоги вдома.

Проте на "Енфілді" Ліверпуль зміг вирівняти загальний рахунок зусиллями Аггера та довів до серії пенальті. Там же у Челсі удари не пішли, Роббен та Нжитап схибили та пропустили мерсисайдців у фінал.

Відеоогляд матчу-відповіді між Ліверпулем та Челсі:

• Манчестер Юнайтед – Мілан 3:2 (Роналду, 5, Руні, 59, 90+1 – Кака, 22, 37)
  • Мілан – Манчестер Юнайтед 3:0 (Кака, 11, Зеєдорф, 30, Джилардіно, 78)

У фіналі Ліверпуль вийшов на Мілан, проти якого зробив камбек у фіналі-2005. Сама команда Анчелотті у півфіналі провела важкий бій на "Олд Траффорд", де "россонері" не врятував навіть дубль Кака. МЮ зрештою тріумфував завдяки голу Руні у компенсований час.

А ось на виїзд на "Сан Сіро" підопічним Фергюсона відверто не вдався. Кака і компанія винесли "червоних дияволів" з рахунком 3:0, а у фіналі ЛЧ змогли взяти реванш у Ліверпуля за стамбульську ганьбу 2005 року (2:1). Героєм того фіналу став Філіппо Індзагі, який оформив дубль.

Сезон 2018-2019

• Тоттенхем – Аякс 0:1 (ван де Беек, 13)
  • Аякс – Тоттенхем 2:3 (Де Лігт, 5, Зієш, 35 – Лукас Моура, 55, 59, 90+6)

Найбільш епічними півфінали Ліги чемпіонів були у 2019 році. Наявність Аякса та Тоттенхема на цій стадії вже була несподіванкою, а ще і одна із цих команд мала вийти у фінал.

Три тайми з чотирьох у цих дуелях були за Аяксом і все йшло саме до виходу підопічних тен Хага у фінал. В Лондонці амстердамці виграли мінімально, а після першого тайму вдома вели із загальним рахунком 3:0.

Втім після перерви гості скористались кількома помилками в обороні Аякса, а потім на куражі понеслись виривати бажану перемогу. Героєм епізодів став Лукас Моура, який оформив хет-трик. Саме бразилець на шостій компенсованій хвилині зрівняв загальний рахунок по двох матчах. Зрештою саме Тоттенхем вийшов у фінал завдяки правилу виїзного голу.

Відео феєрії Лукаса Моури:

• Барселона – Ліверпуль 3:0 (Суарес, 26, Мессі, 75, 82)
  • Ліверпуль – Барселона 4:0 (Орігі, 7, 79, Вейналдум, 54, 56)

А ось камбек Ліверпуля у дуелях з Барселоною можна назвати ледь не найбільш епічним за весь час Ліги чемпіонів. Команда Клоппа відверто провалила бій на "Камп Ноу", де Мессі та Суарес банально знущались із захисту англійців.

Каталонці були очевидним фаворитом перед виїздом на "Енфілд", особливо у контексті травм Салаха та Фірміно у суперника. Але Барселона недооцінила характер команди Клоппа та кураж, який команда спіймала після раннього голу Орігі.

Хід зустрічі перевернув вихід Вейналдума по перерві, який за десять хвилин оформив дубль та зрівняв рахунок по сумі двох ігор. Ну а вирішальний м'яч від Орігі в кінці зустрічі став справжнім мемом Ліги чемпіонів.

Як Ліверпуль творив камбек проти Барселони:

Кутовий від Александера-Арнольда змусив Барселону нокаутувати, а Ліверпуль – вийти у фінал Ліги чемпіонів. Та битва з Тоттенхемом в Мадриді не була надто яскравою. Проте, "червоні" на класі переграли земляків та здобули перший та єдиний трофей ЛЧ для Клоппа.

Сезон 2021-2022

• Манчестер Сіті – Реал 4:3 (Де Брюйне, 2, Жезус, 11, Фоден, 53, Бернарду Сілва, 74 – Бензема, 33, 82 (пен), Вінісіус, 55)
  • Реал – Манчестер Сіті 3:1 (Родріго, 90, 90+1, Бензема, 95 (пен) – Марез, 73)

МанСіті та Реал безперервно перетинаються один з одним останні три сезони. Якщо вам здавалось, що їх дуелі цього сезону були феєричними, скоріш за все, ви не бачили півфінали 2022 року.

Тоді підопічні Гвардіоли мали всі шанси закрити питання путівки у фінал у першій зустрічі. Вони її вдома зрештою і виграли, проте вже фірмова результативність Реала дозволила команді Анчелотті підійти до другого матчу з відставанням лише в один гол.

У Мадриді ж зустріч була рівною, але пізній гол Мареза здавалося б вже остаточно закрив дорогу Реалу у фінал. Тим не менше, у компенсований час Родріго створив справжнє диво, оформивши дубль та перевівши зустріч в екстратайми.

Відеоогляд матчу Реал – Манчестер Сіті у 2022 році:

Скоріш за все, такий несподіваний розвиток подій вдарив по гравцях Сіті психологічно. У компенсований час Бензема заробив пенальті за фол Діаша та сам його реалізував. Це і вивело Реал у фінал проти Ліверпуля, де команда Анчелотті мінімально переграла мерсисайдців.